Марица стартира с убедителна победа за Купата на CEV

снимка: volleyball.bg

Шампионките и носителки на Купата на България от "Марица" (Пловдив) победиха като гости "Дофин" (Шарлероа) с 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)  в първи 1/16-финалите мач от втория по сила европейски турнир за Купата на ЦЕВ Марица (Пловдив). Така пловдивчанки постигна категоричен успех на старта си в на европейска сцена, като имат изключително голям шанс за класиране за осминафиналите.

Треньорът на "Марица" Иван Петков започна със следния състав: Юлия Богматцер - Радосвета Тенева, Милена Димова - Виктория Григорова, Ана Радичева (капитан) - Таня Събкова, Ивелина Монова (либеро).

Домакините от Шарлероа дръпнаха първоначално в резултата, но при второто техническо прекъсване отборът на Марица успя да поведе за първи път. Постепенно българските момичета увеличиха преднината си, за да спечелят с 25:23 и да направят 1:0 гейма. 6 точки в тази част направи завърналата се в родния си тим Радосвета Тенева. Спечеленият първи гейм подейства по най-добрия начин на българските шампионки и те буквално прегазиха домакините, като разликата достигаше 10 точки (15:5 и 17:7). Така "Марица" направи 2:0 след 25:16. Третата част бе по-равностойна, като домакините от Шарлероа опитваха по всякакъв начин да се върнат в мача, но състезателките на Марица не позволиха това да се случи и се поздравиха с престижна победа в турнира за Купата на CEV.

Реализатори за победата на "Марица" станаха с по 13 точки капитанката Ани Радичева (3 блокади, 36 % в атака) и Радосвета Тенева (1 ас, 2 блокади, 48 % в нападение). Виктория Григорова сдобави  11 точки (4 блокади, 64 % в атака).

Реваншът в Пловдив е на 11-ти ноември от 18:00 ч в залата на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски". При евентуално класиране в следващия кръг, "Марица" ще срещне победителя от двойката ВК "Оломоуц" (Чехия) - "Шверинер" СЦ (Шверин, Германия). Ако не успее, то маричанки ще продължат участието си в третия по сила евротурнир за Купата на претендентите.