Марица срещу ЦСКА още на полуфиналите

Финалистите в женското първенство от последните три години Марица (Пловдив) и ЦСКА-Демакс (София) ще се срещнат на полуфинал в шампионата.

Това стана ясно, след като пловдивчанки спечелиха и втория четвъртфинален плейофи със Славия-СУ (София), този път като гости в зала Панайот Пондалов, с 3:1 (17:25, 25:22, 25:17, 25:12) гейма.

Топреализатор на мача стана Мира Тодорова с 20 точки (5 аса, 11 атаки, 4 блокади) за Марица. Капитанката Диана Малинова добави 13, а Милена Димова се отличи с 10 точки. С по 10 точки за Славия завършиха Андреа Матеева, Илина Монева и Зоя Трендафилова.

В полуфиналния плейоф Марица ще срещне ЦСКА на 14, 16 и евентуално на 19 март. В другия полуфинал ще се срещнат Левски Волей (София) и Казанлък Волей (Казанлък).