Марица продължава напред за Купата на България

снимка: news4000.bg

Марица продължава напред в турнира за Купата на България. Кършиякалии победиха като гости в Марково местния Сокол с 1:0. Домакините бяха близо до продълженията, но "жълто-сините" грабнаха мача с дузпа в последните секунди.

Двубоят в Марково не бе никак впечатляващ. Наствникът на маричани Манол Георгиев се пусна в игра и записа пълни 90 минути. Първото положение в мача изпусна в 17-ата минута Милен Плачков от гостите. Младокът стреля по диагонал, но ударът му мина високо над гредата. После Димитър Димитров-Херо не умери вратата.

През второто полувреме домакините от Сокол треснаха гредата. Това стана след безобидно центриране на Христо Петров, когато вратаря Аргилашки подцени ситуацията и топката кацна на гредата, след което стражът изби с върха на пръстите си.

И когато всички вече се бяха настроили да гледат дузпи, главният рефер Ивайло Бозев свири в 90-ата минута дузпа в полза на Марица. Спънат в наказателното поле според Бозев бе Георги Бабунов. Точен за 1:0 бе Димитър Байрев.