Марица подчини ЦСКА класически и е на полуфинал за Купа България

Марица (Пловдив) си осигури участие в полуфиналите на турнира за Купа България по волейбол за жени.  Настоящите носителки на трофея постигнаха втората си победа в Група Б и вече не могат да бъдат изместени от първите две места.  Във втория състезателен ден в софийската зала Христо Ботев при закрити врати момичетата на Иван Петков разгромиха местния ЦСКА с 3:0 след точно час игра и оглавиха еднолично временното класиране в групата.

В първия гейм Милена Димова беше безгрешна в атаката през центъра, а сервисите на Ана Радичева пробиха посрещането на ЦСКА.  Таня Събкова увенча превъзходствто на Марица с успешна блокада за крайното 25:11.  Доминацията на пловдивчанки продължи и във втория гейм.  Началните удари започнаха да носят точки, а противникът направи цели 14 непредизвикани грешки принос към още един разгромен резултат в полза на шампионките – 25:13. Третата част започна по-равностойно.  При 7:7 Петков предприе двойна смяна на разпределител и диагонал.  Малко след това пловдивчанки отново установиха превесдръпнаха напред в резултата, а Силвана Чаушева затвори мача с мощна атака за 25:22.

Топреализатор на срещата стана Таня Събкова с 11 точки за победителките, колкото имаше и капитанката на ЦСКА Симона Димитрова.

В другия мач от групата днес Славия (София) победи Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:18, 25:12, 18:25, 25:20) и остави волейболистките на треньора Георги Илиев извън борбата за място сред полуфиналистите.  Утре, неделя (6 март), от 14:30 б.в. Марица излиза срещу Раковски за последния си мач от групата.