Марица излезе начело на НВЛ след разгром над Локомотив

снимка: volleymaritza.bg

Марица (Пловдив) разгроми своя домакин Локомотив 1929 Връбница (София). В мач от петия кръг в женската Национална волейболна лига пловдивчанките надиграха "червено-черните" с 3:0 (25:18, 25:14, 25:15) след 55 минути игра и излязоха начело на класирането.

Срещата бе едностранна като надмощието на гостенките остави мача без каквато и да било интрига, пише официалният уебсайт на Марица. Може би най-интересното, което се случи в зала Локомотив, бе спирането на тока в началото на втория гейм, което забави развоя на срещата с няколко минути.

Все пак, фаворитките в мача допуснаха Локомотив да направи цели 9 аса, но и те отговориха с 10 точки директно от сервис. Старши-треньорът на Марица Иван Петков даде възможност на някои от резервните си състезателки да започнат в стартовата седморка за втория и третия гейм. Топреализатор на мача стана капитанката на пловдивчанки Диана Малинова с 18 точки.

Това бе петата победа за Марица от началото на сезона и с 14 точки Жълтите излязоха начело в класирането, след като останаха единственият непобеден отбор в лигата.

Досегашният лидер Казанлък Волей (Казанлък) загуби с 2:3 като гост дербито на кръга с ЦСКА-Демакс (София) и остана втори с 13 точки. ЦСКА и Левски Волей (София) са с по 12 точки.