Марица и Нафтата хиксираха в люто дерби от Трета лига

“Марица” и “Нефтохимик” завършиха 1:1 в дербито от 8 кръг от шамионата в Трета лига - Югоизточна група. Двата отбора изиграха равностоен, двуостър мач и справедливо срещата завърши наравно. Горчивината идва от слабото съдийство на сливенската бригада, които не успяха да се справят на ниво с двубоя. “Жълто-сините” допуснаха едва първи гол във вратата си от началото на сезона, макар той да бе нередовен, но пловдивчани продължават да нямат загуба.

Играчите на “Марица” пропуснаха да поведат още във 2-та минута и да направят мача си по-лек. Тодор Тимонов центрира много добре и Айкут Янъков посрещна с глава, но топката премина на сантиметри от опразнения от вратаря Ферди Мюмюнов ъгъл. В 4-та минута Цветомор Цонков от състава на гостите отправи много опасен удар, но стражът на пловдивчани Илия Николов изби. В 24-та минута играч на “Нефтохимик” излезе сам срещу Николов, но последния прецени добре ситуацията и успя да спаси. В 29-та минута Джунейт Узунов отправи диагонален удар, Мюмюнов опита да улови, но изпусна топката, която пък излезе в корнер. В 31-та минута добър удар на Тодор Тимонов излезе в аут.И през втората част срещата продължи в същото русло, а напрежението от някои странни съдийски решения повлия на играта на домакините. Валентин Станчев продължаваше да пести картоните си за състезатели на гостите, но пък отсъждаше всяко падане или подвикване от тяхна страна като нарушение. В началото на полувремето “шейховете” имаха известно териториално предимство, но не създадоха опасности, с изключение на един добър удар на Диян Христов в 54-та минута. В 65-та минута гостите откриха резултата, след хубав удар на Михаил Георгиев, който обаче игра с ръка преди да нанесе удара. Това остана незабелязано само от съдията Станчев и той не регира изобщо. След гола се получи комична ситуация на резервната скамейка на гостите. Треньорът на “шейховете” най-спокойно провеждаше телефонен разговор край тъч линията, докато срещата се играеше. Голът подейства демотивиращо на домакините, които в следващите минути не успяха да застрашат сериозно вратата на “Нефтохимик”. В 69-та минута Тодор Тимонов се измъкна срещу вратаря с двама защитници на гърба, които успяха да му попречат и до удар не се стигна. В 77-та минута справидливостта възтържествува. Влезлията през втората част Даниел Спасов получи топката през центъра и се откъсна напред. Спасов първо прехвърли вратаря, а после успя да изпревари и двама защитници и довкара топката за 1:1. До края на срещата двата тима си размениха по няколко неточни удара, като най-сериозен от тях бе този на Тимонов в 80-та минута. Малко преди края на мача, при едно меле в наказателното поле на “Нефтохимик”, “жълто-сините” можеха да направят пълен обрат, но Пламен Табаков не успя да нанесе удар сред обръча от шестима бургаски футболисти, намиращи се в близост, въпреки помощта на негов съотборник.

Така двата тима си поделиха по една точка и по този начин “Нефтохимик” запази лидерството си с 19 точки в актива си. “Марица” дели второ-трето място с “Черноморец-1919”, като двата тима са с по 18 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на “Левски” (Карлово). Двубоят е следващата неделя, от 16 часа, на стадион Васил Левски в Карлово.

МАРИЦА - НЕФТОХИМИК 1:1(0:1 Михаил Георгиев 65'; 1:1 Даниел Спасов 77')

МАРИЦА: Илия Николов, Атанас Савов (Красимир Иванов), Николай Димитров, Величко Величков, Джунейт Узунов, Костадин Дяков - капитан, Христо Янчев, Айкут Янъков, Лъчезар Ангелов (Пламен Табаков), Запрян Запрянов (Даниел Спасов), Тодор Тимонов. Резерви: Горан Гръблев, Георги Георгиев, Йордан Пейчинов, Мартин Анастасов. Треньор: Борислав Караматев

НЕФТОХИМИК: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветомир Чахов, Йолиан Милков, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (Стивън Славков), Михаил Георгиев (Кристиян Мирославов), Даниел Стоянов (Стойко Иванов), Мирослав Радев, Диян Христов. Резерви: Атанас Гичев, Живко Комелов, Даниел Стаматов, Даниел Андреев. Треньор: Диян Петков
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Запрян Запрянов, Тодор Тимонов, Атанас Савов, Пламен Табаков (Марица); Стоян Калев, Стивън Славков.
Съдийски състав: ГС: Валентин Станчев, АС: Христо Стоянов и Ангел Величков - тримата от Сливен, 4-ти съдия: Камена Георгиева - Пловдив, Делегат: Стоян Димов - Сливен