Марибор със златен дубъл в Словения

снимка: nkmaribor.com

Отборът на Марибор спечели Купата на Словения и направи дубъл, след като по-рано през месеца си осигури и шампионската титла в първенството, информира БТА. На финала възпитаниците на Марко Миланич победиха Целие с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1, а продълженията 2:2.

Целие на два пъти повеждаше в резултата с голове на Ален Ромих (36) и Бенямин Вербич (92), но Марибор изравняваше с точни удари на Далибор Волаш (46) и Матич Църнич (99).

В края на продълженията двата отбора останаха с по 10 души на терена. Първо в 117-ата минута с втори жълт картон беше отстранен Агим Ибрахими от Морибор, а две минути по-късно Марио Мочич от Целие получи директен червен картон.

При дузпите резервата Маркош Тавареш направи 5:4, а след това вратарят Марко Придигар спаси удара на Матей Центрих и донесе седма Купа на Словения в историята на Марибор.