Марек тресна Славия насред София

Отборът на "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница) победи като гост "Славия" (София) с 3:1 (25:20, 25:17, 20:25, 25:18) в отложен мач от четвъртия кръг на първа група от държавното първенство по волейбол на България за юноши старша възраст (до 20 години), който се игра в столичната зала "Панайот Пондалов".

Двубоят бе не само дербито на кръга, но и битка за върха на първа група, която обхваща за предварителната фаза на първенството едни от най-силните клубове у нас. След този успех тимът на "Марек" остана едниственият състав без загуба. Дупничани оглавяват класирането с четири победи и пълен актив от 12 точки. Белите пък заемат трета позиция във временното класиране, с три победи, една загуба и 8 точки.

С успех в този кръг се поздрави и тимът на "ЦСКА", който надигра чисто Миньор (Перник с 3:0 (25:15, 25:15, 25:10). Червените също записаха трета победа, и имат една загуба като славистите, но са на второ място с актив от 10 точки.

На четвърта позиция е тимът на "Пирин" (Разлог) с 6 точки. представителите на "Миньор" и "Левски Бол" заемат пето и шесто място в подреждането без спечелена точка.