Марек тотално безпомощен в Шампионска лига

Втора загуба в Шампионска лига по волейбол записа българският първенец Марек Юнион Ивкони, след като отстъпи с 0:3 при визитата си на полския Ястържембски Венгел във втори кръг на Група В на най-силния турнир.

Дупничани бяха тотално безпомощни срещу далеч по-класния си съперник и в първия гейм записаха само 13 точки, а във втория и третия – 16 и 15. Така само за 72 минути домакините прегазиха възпитаниците на Найден Найденов, от които нито един волейболист не можа да запише поне 10 точки в актива си.

Георги Елчинов се отчете с 9, една от които директно от начален удар. Най-резултатен с цели 17 точки за Венгел бе Матеуш Малиновски, а националът на световните шампиони Збигнев Бартман добави 12.

Утре е мачът между другите два тима в групата Локомотив (Новосибирск, Русия) – КАИ (Теруел, Испания). Статистика от мача на Марек вижте НА ТОЗИ ЛИНК