Марек спря устрема на Левски, дузпа спасява "сините" от загуба

Отборите на Левски и Марек завъриха 1:1 на стадион "Бончук" в Дупница. По този начин новакът в  А група спря победната серия на "сините" в първенството от четири поредни мача. Също така дупничани записаха и първо равенство от 12 поредни загуби срещу Левски.

Със спечелената точка обаче Левски изостава вече на 6 точки от вечния съперник ЦСКА, който оглавява класирането. "Сините" са на трето място с 21 точки преди двубоите на Литекс (19 точки) и Лудогорец (20) от 11-ия кръг.

Двубоят в Дупница бе много противоречив като предложи малко футболни дойстойнства на феновете. Левски стигна до равенството след като резервата Миро Иванов отбеляза гол от дузпа 10 минути преди края на мача. Иначе Златко Бонев откри за Марек в 61-та минута, а пет минути по-късно Владимир Гаджев изпусна дузпа за Левски.

Така "сините" могат да съжалят за пропуските си, но и трябва да са доволни, че все пак се върнаха в мача макар и след втората дузпа. Иначе две други събития сложиха черно петно на двубоя. Още в началото феновете на Левски започнаха да прескачат огражденията и да нахлуват на стадиона отвън. Оказа се, че полицията не охранява този двубой защото има ангажимент за изборите.

4116971

Двубоят бе прекратен за няколко минути, но всичко се възстанови, а малко по-късно и полицията вече дойде на стадиона. В края на полувремето бойното настроение се пренесе и на терена, където няколко футболисти се спречкаха и почти стигнаха до бой, но съдията показа няколко жълти картона и успокои нервите.

Георги Иванов - Гонзо бе направил две промени в титулярния състав от отбора, който спечели срещу Лудогорец на стадион "Георги Аспарухов" миналата седмица. В игра за "сините" титуляр за първи път в А група започна младия 17-годишен талант Божидар Краев, който блесна с трите си попадения срещу Спартак (Вн) за Купата на България. Роман Прохазка бе второто ново име сред титулярите, които заемат местата на Георги Сърмов и Наджиб Аммари.

Атаката на Левски беше водена от испанеца Аниете, който беше подпомаган от Луис Педро, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Роман Прохазка и Владимир Гаджев. В защита титуляри стартираха Минев, Стойчев, Белаид и Пламен Крумов, а на вратата започна Пламен Илиев.

4116969

В отбора на Марек пък личат две имена, които са преминали през Левски - Еньо Кръстовчев и Крум Бибишков, които водеха атаката на дупничани. В състава на Марек бяха още Димитър Андонов, Кристиян Петков, Димитър Илиев,Златко Бонев, Мартин Димитров, Милен Лахчев , Емил Виячки и Борислав Николов.

Начлото на мача бе спокойно на терена, но не и на трибуните. Към 15-та минута проблеми по трибуните накара главния съдия да прекъсне двубоя за около пет минути, докато обстановката извън терена се успокои.

Още преди началото на двубоя стана ясно, че полицията няма достатъчно хора на стадиона заради изборите утре. Фенове на Левски прескачаха оградите, за да влязат на стадиона откъдето са започнали проблемите. Малко по-късно вече се появиха и хора от органите на реда, които да пазят за безредици по трибуните.

Нищо интересно не се случи на терена в първите 25 минути. След това Левски сигна до две опасности пред вратата на Марек като младока Божидар Краев бе замесен и в двете положения. Първо след негов пробив топката попадна в Аниете, който бе блокиран в последния момент от защитник на Марек. След това Краев получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранител на домакините и стреля право в ръцете на вратаря.

4116972

Малко по-късно вратарят на Марек не се намеси добре при едно центриране, но нямаше никой от Левски, който да засече кълбото. В края на полувремето спречкване между футболистите накара съдията да покаже пет жълти картона за една минута. Веселин Минев и Милен Лахчев се сдърпаха и някои от техните колеги решиха да не останат по назад и започнаха да се атакуват вербално, като до по-сериозни сблъсъци не се стигна. За Левски най-активни в разправиите бяха Минев и Гаджев, а за Марек Милен Лахчев, Димитър Илиев и Николов от Марек.

Второто полувреме започна много спокойно. Левски се опитваше да бъде по-опасен, но атакуващите футболисти не бяха ефективни и трудно стигаха до положения. При едно такова отново Божидар Краев стреля с глава и топката мина близо до страничната греда.

В 60-та минута дойде и най-силното положение за Левски като след центриране в наказателното поле Краев насочи с глава топката към Домовчийски, който стреля обаче много слабо. Минута по-късно падна и първия гол в мача. Крум Бибишков изведе на много добра позиция Златко Бонев, който промуши топката между краката на Пламен Илиев за 1:0.

Пет минути по-късно Борислав Николов избута във въздуха испанеца Аниете и съдията посочи бялата точка като даде и жълт картон на бранителя. Владо Гаджев обаче не беше точен от бялата точка и Емил Михайлов хвана удара на капитана на "сините". Гонзо пусна в игра Миро Иванов на мястото на Луис Педро. Малко след това Левски получи втора дузпа този път за игра с ръка на Виячки. Зад топката застана Миро Иванов, който бе точен от бялата точка.

Защитникът Ники Николов пробва много силен удар, който мина встрани от вратата. В последната минута на редовното време Еньо Кръстовчев стреля опасно, но Пламен Илиев изби. Минута по-късно Аниете изпусна чудесен шанс като от 12 метра прати топката над вратата. В последната секунда Валери Домовчийски опита удар от близо, но много слабо във вратаря.