Марек съкруши Пирин и вкара финала в трети мач

Марек Юнион Ивкони победи с 3:0 (25:20, 25:19, 25:22) у дома Пирин Балканстрой и изравни резултата до 1:1 във финалната серия в мъжкото волейболно първенство на България.

Гостите от Разлог водеха с 16:12 в средата на първия гейм, но допуснаха огромен спад в играта си и Марек поведе с 22:16.

Това бе решителният момент за крайния изход на срещата, а гостите от Разлог не успяха да отвърнат подобаващо на силната игра в нападение на отбора от Дупница. Центърът на гостите Костадин Гаджанов стана топреализатор на мача с 14 точки.

За победителите най-резултатен беше Златан Йорданов с 13 точки. След края на двубоя, продължил малко повече от 65 минути, тимът от Разлог имаше сериозни претенции към организацията на срещата.

Третият и решителен мач от серията ще се играе на 20-и април на неутрален терен заради наказание на тима от Разлог, наложено от работната група на Националната волейболна лига.

"Нямаше ги тези неща, които бяха в Разлог. Ние сме по-добрият отбор и ще го докажем в третия мач. Дошъл съм в България, за да стана шампион", заяви състезателят на домакините Гьорги Гьоргиев, цитиран от БТА.

Старши треньорът на дупничани Найден Найденов изрази задоволството си от играта на Марек.

"Играхме спокойно и мобилизирано, играехме си нашата си игра. Показахме съвременен волейбол, поздравявам момчетата. Облагодетелствани сме от тази победа, трябва да играем още по-освободено", категоричен бе Найденов.

Един от възможните варианти за домакин на третия мач от серията е спортната зала в Перник.