Марек с историческа вечер в Шампионската лига

Марек Юнион Ивкони спечели не само първата си победа в група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже след четири загуби, но и първите си геймове. Въпреки това българският отбор е на последното, 4-то място в група "А" с актив от 3 точки след 5 изиграни мача.

В зала "Арена Самоков" възпитаниците на старши треньора Найден Найденов бяха безапелационни срещу словенския АЦХ Волей и спечелиха победа с 3:0.

Мачът започна напълно равностойно. Словенците поведоха с точка при първото техническо прекъсване 8:7. Венелин Кадънков изведе Марек напред при 9:8. Словенците отново поведоха с 12:11 след грешка в атака на Венелин Кадънков, след това волейболистите от Любляна дръпнаха с 15:12, след като Андрей Флайс направи успешна атака по правата от зона 4. Найден Найденов взе прекъсване за Марек.

Момчетата на старши треньора Лука Слабе поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване. Венцислав Трифонов намали до 14:16. Ас на Венелин Кадънков донесе равенство при 17:17. В края на гейма две мощни атаки на Венелин Кадънков изведоха Марек до геймбол при 24:22. Атака в аут на Анджелко Чук даде успеха на Марек с 25:22.

АЦХ Волей поведе с 5:3 в началото на втората част след ас на Ян Покерсник. Златан Йорданов намали до 4:5. Две поредни точки на Венелин Кадънков и Марек поведе с 6:5. Дупничани поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Контраатака на Гьорги Гьоргиев направи 9:6, а Венцислав Трифонов с блокада направи резултата 10:6 за Марек. Старши треньорът Лука Слабе взе прекъсване за тима от Любляна.

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони доминираха до края и атака на Венцислав Трифонов през центъра донесе успеха на домакините във втората част с 25:21.

Волейболистите от Любляна поведоха с 6:4 в началото на третата част. Последва игра "точка за точка", непрекъснати изравнявания на резултата и се стигна до 22:22. Марек поведе отново с 23:22. Отборът от Любляна изравни - 23:23. Домакините стигнаха до мачбол при 24:23 след добра блокада на Мартин Иванов. Марек Юнион Ивкони спечели гейма с 25:23 и мача с 3:0 гейма след единична блокада на Мартин Иванов.