Марек прикючи със загуба евроучастието си

Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони претърпя поражение с 0:3 на гости на френския Тур в последния си мач от групите на Шампионската лига по волейбол.

Играчите на Найден Найденов загубиха трите гейма съответно на 17, 15 и 22 точки и не успяха да окажат сероозна съпротива на френския си съперник.

Най-резултатен за дупничани бе Венелин Кадънков с 13 точки, а топреализатор в мача бе Давид Конечни от отбора на победителите.

В другия мач от групата Копра Елиор Пиаченца с Христо Златанов победи с 3:1 при гостуването си на АЦХ Волей Любляна. Нашият сънародник с италиански паспорт бе втори по резултатност за своя тим, записвайки 15 точки.

По този начин Марек завършва с 1 победа и 5 загуби участието си в Шампионската лига, 3 спечелени сета и 15 загубени. Това съвсем резонно отрежда на тима последното място в групата.

Срещата бе наблюдавана на живо от 2600 души, включително мениджърът на националния ни отбор Владимир Николов, който прекара 4 години от кариерата си именно в отбора на Тур (между 2003 и 2006 г.).

В друга среща от турнира, Цветан Соколов изигра пореден страхотен мач, отбелязвайки 23 точки за победата на своя Тренто с 3:1 над Берлин Рисайклин Волейс. Матей Казийски също записа 23 пункта, но неговия Халкбанк отстъпи с 2:3 сета от полския Ястржебски Вигел. Двата отбора вече си осигуриха участие в следващата фаза.

Българският „легион“ в немски Фридриксхафен – Валентин Братоев, Виктор Йосифов и Светослав Гоцев, не успя да надвие белгийския Кнак Рьозеларе и записа загуба у дома с 2:3. Нашите момчета се отчетоха със съответно 25, 10 и 1 точки.

Отборът на Мартин Стоев Томис Констанца победи австрийския Хипо Тирол Инсбрук с 3:1. Участие в двубоя взе българското либеро Владислав Иванов.

Боян Йорданов пък не бе част от победата с 3:0 на своя Олимпиакос над ВК Острава, а отборът му остана на третото място в групата.