Марек поведе на Левски във финалната серия

Волейболният шампион на България Марек Юнион-Ивкони поведе на Левски Бол във финалния плейоф на родната Суперлига.

Днес дупничани спечелиха с 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25) в столичната зала "Христо Ботев" и дръпнаха с 1-0 победи, взимайки аванс в битката за титлата.

Следващият двубой между двата тима ще се изиграе в понеделник, отново в зала "Христо Ботев". В случай, че Марек спечели и тогава, то воденият от Найден Найденов състав ще триумфира отново със златните медали. Финалната серия се играе във формат две от три победи.

Срещата бе изгледана на живо от президента на Левски Владимир Николов, както и от националния селекционер Камило Плачи, който бе в компанията на помощника си Николай Иванов.

Двубоят в столицата започна отлично за Левски, който се възползва от лошото посрещане на шампионите. Марек изигра слаб първи гейм, което и логично доведе до успех със 25:17 в полза на столичани.

Това обаче бе и последният успех на Левски в двубоя, защото оттук-нататък момчетата на Найден Найденов установиха контрол над случващото се.

4079312

Във втория гейм Марек поведе с 15:11, а до края задържа аванса си в резултата и възстанови равенството след 25:21.

Третият гейм протече изключително равностойно, като се стигна и до равенство 15:15. Левски успя да се откъсне с две-три точки пред своя съперник, но Марек достигна до ново равенство - 20:20. До края на гейма столичани така и не успяха да запишат поне точка, стигайки се до 25:20 в полза на Марек и 2:1 при геймовете.

Четвъртата част предложи най-много драма от всички до момента, като Левски имаше реалния шанс да я спечели и да стигне до тайбрек. При 17:21 Левски записа впечатляваща серия и стигна до равенство 22:22, като в последствие столичани дори имаха два сетбола, но не успявайки да се възползват от тях. При 26:25 обаче Марек не сбърка, което означаваше и краен успех в полза на шампионите.