Марек отново не даде гейм

Българският шампион по волейбол Марек Юнион Ивкони продължи великолепната си серия в родната Суперлига, след като нанесе първа домакинска загуба на Арда в Кърджали и отново не допусна да загуби нито един гейм.

Чистият успех на възпитаниците на Найден Найденов дойде след 25:21, 25:21 и 25:19 пред пълните трибуни на зала „Арпезос“ в среща от 4-ия кръг на българското първенство.

Марек продължава да бъде лидер в класирането след изиграни 3 мача с пълен актив от 9 точки и геймова разлика 9:0. Арда се смъкна на шеста позиция с 6 пункта – 2 победи и 1 загуба.

Топ реализатор на срещата стана Кирил Хаджиев с 19 точки за домакините, но неговите усилия не стигнаха дори за спечелване на една отделна част. Венелин Кадънков бе най-резултатен за победителите с 13 пункта, докато Златан Йорданов се отчете с 10.

Левски Бол не наде шансове на гостуващия Ботев (Луковит) и го срази също с 3:0 гейма – на 18,19 и 15. „Сините“ продължават да са сред 5-те отбора с 9 пункта, като в момента са 4-ти, докато Ботев е без точки.

КВК Габрово спечели с 3:0 гостуването си в Разлог на Пирин след 25:18, 25:20 и 25:21. Топ реализатор в мача стана диагоналът на победителите Минчо Минчев с 16 точки, а най-резултатен от Пирин бе центърът Петър Ненков с 10.

Габрово също има 9 точки, докато Пирин е седми с 5 пункта след два успеха и едно поражение – днешното.

Страхотна серия от сервис на разпределителя Георги Сеганов позволи на ЦСКА да унижи гостуващия Нефтохимик в третия гейм, който бе спечелен от „червените“ с 25:10 по пътя към победата с 3:1.

В другите части резултатът бе 25:19, 24:26 и 25:23 в опустошената от вандали през изминалата нощ зала „Васил Симов“ в столицата.