Марек измъкна гейм с 39:37, но падна от Хебър у дома

снимка: bgvolleyball.com

Хебър спечели гостуването си на Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (25:17, 25:19, 21:25, 37:39, 15:8) в изключителен трилър в Дупница. Двубоят от 5-ия кръг на волейболната Суперлига на България се оказа драматичен заради четвъртия гейм, който домакините успяха да измъкнат с 39:37. Така те останаха в мача, но Хебър ги разгроми в тайбрека и записа трета победа в шампионата.

Минчо Минчев бе най-резултатен с 26 точки (1 ас) за победата, а Мартин Симеонов (3 аса, 3 блокади), Мартин Палийски (9 блокади) и Александър Ляфтов (6 аса, 1 блокада) добавиха по 17. За Марек Ангел Велков записа 24 точки (2 аса, 3 блокади), а Димитър Дулчев завърши с 19 точки (2 блокади).

Хебър е на 5-о място с 8 точки (3 победи, 2 загуби), а Марек е на 7-а позиция със 7 пункта (2 успеха, 3 поражения).

В другия мач вчера ЦСКА не изпита никакви затруднения срещу Миньор (Перник) и се наложи с 3:0 (25:22, 25:19, 25:21).