Марек и Локо (Пд) не се победиха в груб мач

Новакът Марек (Дупница) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от петия кръг на А група, в който бяха показани 11 жълти картона.

Така Марек прекъсна серията си от четири поредни домакински победи срещу "смърфовете". С равенството дупничани събраха актив от 7 точки и делят пета позиция в класирането с Литекс и Локомотив (София). С точка по-малко пловдивчани са на осма позиция.

Първото полувреме ще се запомни с няколко остри сблъсъка, пет жълти картона и безредици по трибуните на стадион "Бончук".

В 25-та минута Милен Василев падна в наказателното поле след сблъсък със защитник на пловдивчани, но главният съдия Адриан Петров прецени, че няма нарушение. Това доведе до бурна реакция на старши треньора на домакините Антон Велков.

Страстите се нагорещиха и в 35-та минута привържениците на двата отбора започнаха да си разменят обидни реплики, след което пловдивските запалянковци навлязоха в буферния сектор и се стигна до сблъсък със служителите на реда и полицията, която бързо се намеси и възстанови реда на трибуните.

И през второто полувреме на терена имаше много нерви и главният съдия Адриан Попов често бъркаше в джобчето си с картони. В 62-та минута пловдивчани бяха много близко до гола, но Дни Кики направи невероятен пропуск. Кики получи много удобна топка на около 2 метра от голлинията, но не успя да я уцели и пропиля положението. До края на срещата нямаше голови положения.