Марек и Ботев поделиха точките на "Бончук"

снимка: botevplovdiv.bg

Новакът Марек /Дупница/и Ботев /Пловдив/ завършиха 1:1 в мач от 9-тия кръг на "А"-футболна група, игран пред около 1000 зрители на стадион "Бончук" в Дупница.

Още в петата минута домакините бяха близко до откриването на резултата - Еньо Кръстовчев изпълни отлично фаул, но полският вратар на пловдивчани Адам Стаховяк успя да избие топката в ъглов удар.

В 30-та минута младежкият национал но гостите Александър Колев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Вихрен Манев му показа жълт картон и отсъди дузпа. От бялата точка опитният, 30-годишен нападател на марекчани Еньо Кръстовчев бе точен - 1:0 за Марек. В 43-та минута Еньо Кръстовчев бе близко до втория си гол в мача, но Адам Стаховяк успя да отрази удара му.

В 53-та минута влезлият като резерва Ангел Русев бе изведен сам срещу Адам Стаховяк и стреля, но топката срещна напречната греда.

В 56-та минута старши треньорът на Ботев /Пловдив/ Велислав Вуцов пусна в игра нападателя-ветеран Иван Цветков и тази смяна се оказа успешна само четири минути след появяването на Цветков на терена. В 61-та минута след двойно подаване с Мариян Огнянов опитният Иван Цветков излезе сам срещу Емил Михайлов и с техничен удар изравни - 1:1.

В оставащите двадесетина минута и двата отбора имаха по едно положение за гол, но в крайна сметка последният съдийски сигнал на Вихрен Манев прозвуча при резултат 1:1.