Марчело Липи класира китайци на финал на Шампионската лига

Италианското футболно величие Марчело Липи класира китайския Гуанджоу Евъргранд на финала в Шампионската лига на Азия с две убедителни победи на полуфиналите.

Днес Гуанджоу Евъргранд разгроми на собствен терен японския Кашива Рейсол с 4:0 и отива в заключителния мач за титлата с общ резултат 8:1.

Евъргранд е първият китайски отбор, който печели правото да играе на финала на най-престижния азиатски футболен турнир, но днешната победа беше изкована от скъпоплатените им чуждестранни звезди Елкесон, Мурики и Диего Конка, които вкараха по едно попадение.

Така богаташите от Гуанджоу изглеждат и фаворити във финалната битка, която се провежда в два мача. Амбицията на Липи е да класира китайци за първи път на Световното клубно първенство, посочва БТА.

Техен съперник ще бъде победителят от мача между Естеглал (Иран) и ФК Сеул (Република Корея), който ще се играе по-късно днес. Първата среща беше спечелена от корейците с 2:0. Изоставайки с 1:4, японците бяха отказани от всякаква съпротива на стадион Тяне.

Бразилецът Елкесон откри резултата в 16-ата минута, след като получи топката в малкото наказателно поле. Само две минути по-рано негов гол с глава беше отменен заради бутане в гръб на защитник от японския отбор.

Попадението отвори още повече мача, но попаденията паднаха само в японската врата. Дарио Конка удвои в 57-ата минута, а Мурики оформи разгрома на Кашива с попадения в 79-ата и в 88-ата минута.