Марчело Липи дебютира с победа в Китай, Шюрд Арш с нов гол

Българският нападател Мартин Камбуров игра цял мач за Далиен Шиде в 11-ия кръг на китайското първенство, но не успя да се разпише при равенството 2:2 като гост на Шандон Люнен. С това равенство Далиен Шиде остава на 9-о място в класирането с 13 точки.

Домакините от Шандон на два пъти повеждаха в резултата чрез Фабиано преди почивката и Жилберто Масена, но гостите от Далиен изравняваха в 60-ата и в 81-ата минута.

Преотстъпеният от Левски нападател Шюрд Арш отново се разписа за Тянцзън Теда, но тимът му отстъпи с 1:2 при визитата на Ляонин. Арш изравни резултата от дузпа в 82-ата минута, отсъдена заради нарушение срещу самия него. В последната минута на мача обаче Чжао Цзънчже също от дузпа донесе успеха на Ляонин, след като Милко Трифунович откри резултата за тях две минути след началото на второто полувреме.

Отборът на Арш се намира на 10-о място в класирането с 3 точки, а личното постижение на холандеца до момента е 7 гола в 11 мача. С тези 7 гола Арс е на 2-о място при голмайсторите в китайското първенство, изоставайки с 1 гол от румънеца Кристиан Даналаке, който играе за Цзънсу Сейнти.

Световният шампион с Италия Марчело Липи пък дебютира с победа начело на отбора на Гуанджоу Евъргранд в китайското първенство. Тимът на Липи се наложи с 1:0 Цъндао с гол на Гао Лин в 68-ата минута. След тази победа Гуанджоу отново води с 4 точки пред Пекин Гуоан и Гуанджоу РФ.

"Аз съм тук от три дни и не мога да кажа, че имам кой знае какъв принос към успеха. Гледах програмата и виждам, че отборът е изиграл 17 мача за последните три месеца. Няма как да не са уморени", коментира 64-годишният италиански специалист. "Като имаме предвид, че първенството е още в началото, ние трябва да освежим отбора и да променим подготовката".

Липи е най-голямото име от световния футбол, което се асоциира с китайския футбол. Преди него Шанхай Шенхуа пък ангажира Никола Анелка - най-напред като футболист, а сега и като играещ треньор.