Манреса претърпя шеста поредна загуба в Испания

Отборът на Манреса претърпя шеста поредна загуба в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Манреса отстъпи като домакин на Лагун Аро с 88:89 (23:18, 19:23, 21:16, 11:17, 14:15) точки след продължение.

За домакините българският национал Александър Янев игра 10 минути като резерва и се отличи само с една борба. Манреса е на последно място в класирането без победа от началото на сезона.

Във Франция Васил Евтимов игра само пет минути и спечели една борба при домакинската загуба на Лимож с 65:69 точки от Дижон в среща от петия кръг на шампионата.

Александър Груев се представи на добро за тима на Сибиу, който допусна четвърто поражение в румънското първенство. Това стана при гостуването на Крайова със 70:84 точки. Груев игра около 34 минути и се отчете със 17 точки, 4 асистенции и 2 борби.

Евелина Гунева изигра силен мач при загубата на своя Херника с 56:72 точки от Естудиантес в третия кръг от втора испанска женска дивизия. Гунева бе титуляр и за 35 минути записа 12 точки и 4 борби.