Манреса и Сашо Янев загубиха от Реал (М)

Отборът на Манреса, с Александър Янев в състава си, допусна загуба в 21-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Манреса отстъпи като гост пред Реал (Мадрид) със 70:104 (19:34, 11:29, 19:23, 21:18) точки пред 7891 зрители.

Българският национал Александър Янев игра 18:30 минути като резерва и записа 4 точки и 3 борби, съобщава БТА. Манреса е на предпоследно място в класирането с 4 победи и 17 загуби.

Отборът на Авелино, с Калоян Иванов в състава си, победи гостуващия Кремона с 93:81 точки в среща от 19-ия кръг на италианското първенство. Калоян Иванов бе титуляр и за 23 минути завърши с 12 точки, 9 борби и 2 асистенции. Авелино е на 15-а позиция в класирането с 5 победи и 14 загуби.

Летувос Ритас (Литва), с Деян Иванов в състава си, загуби като гост от Туров (Полша) със 78:86 точки в мач от ВТБ лигата. Иванов игра 30 минути като резерва и беше най-резултатен с 14 точки и 9 борби. След този успех литовците се смъкнаха на седмо място в група "А" с 8 победи и 7 загуби.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби у дома от Милано с 47:83 точки. Българката Роксана Йорданова игра 36 минути за гостенките и завърши с 3 точки, 6 борби и 1 асистенция. Сан Салваторе е на девето място с 8 победи и 13 загуби.

В друг мач Маргера победи като гост Биасоно с 63:48 точки. За Маргера 22 минути игра Даниела Георгиева, която записа 6 точки и 7 борби. Маргера е на шесто място с актив от 12 успеха и 9 поражения.

Във втора дивизия на Испания Херника, с Евелина Гунева в състава си, победи гостуващия Сегле с 68:63 точки в 16-ия кръг. Българката игра 17 минути и се отличи с 12 точки, 3 борби и 3 асистенции.