Манолев титуляр при загуба в столично дерби

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр  за Динамо (Москва) в градското дерби със Спартак, завършило 1:2  за червено-белите.

Манолев остана на терена до 68-ата минута,  след което отстъпи мястото си на Матийо Валбуена, за когото беше дебют в руското първенство. В 3-ата минута Динамо откри резултата.

Балаж Джуджак проби  по крилото и центрира, Кевин Курани овладя топката и подаде към  Кокорин, за когото не беше проблем да вкара за 1:0.

В 17-ата  минута обаче спартаковци изравниха благодаренеи на грешката на  вратаря-ветеран Роман Березовски. Той не улови топката, която  попадна в Тино Коста. Аржентинският полузащитник я подаде към  Дзюба, за когото не беше проблем да вкара.

До изравняването  Динамо контролираше събитията на терена особено по десиня фланг, където бяха много активни Йонов и Манолев. В 47-ата минута  българинът в опита си да спаси вратата на отбора задържа за  фланелката Джано, но съдията не санкционира Манолев.

Но само две минути по-късно Артьом Дзюба вкара четвъртия си  гол в два мача и втори за днес, като подложи главата си при  центриране на Дмитрий Комбаров. Вратарят Березовски отби, но при добавката нямаше шанс.

Така след победата със 7:3 над Ростов, днес Динамо инкасира  първо поражение, но заради головата си разлика се нарежда на 6-о място.