Манолев с червен картон при загуба на ПСВ като гост

снимка: Guliver/Getty Images

Лидерът в холандското първенство ПСВ Айндховен допусна изненадваща загуба като гост от 8-ия в класирането Грьониген с 3-0 в двубой от 22-ия кръг на първенството. Това бе и първа загуба за холандския гранд след серия от 12 мача без поражение.

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр срещата, но в рамките на 8 минути си изкара червен картон, след като в 48-ата минута получи официално предупреждение, а 56-ата си изкара и втори жълт картон, оставяйки своите с човек по-малко.

Хюн Джун Сук даде аванс на домакините в 29-ата минута след хубав пас на Петер Андерсон, а в 51-ата след хубава атака Душан Тадич подаде на Леандро Бакуна, който удвои преднината на Грьониген.

След изгонването на Манолев ПСВ не можа да се върне в мача, а крайният резултат бе оформен отново от Хюн Джун Сук, който се разписа за класическото 3-0.

Засега ПСВ остава на първо място с актив от 45 точки след 22 изиграни мача, но вторият в класирането АЗ Алкмаар има същия брой точки, но и мач по-малко. Отборът на Николай Михайлов Твенте пък е 5-и с 39, но и два мача по-малко и при две победи може да догони лидерите.