Манолев с асистенция за победа на ПСВ

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев изигра своя 9-ти мач за тима на ПСВ Айндховен през този сезон, но той отново бе за втората формация на отбора.

Манолев бе на терена през всичките 90 минути при успеха с 3:0 над Дордрехт в 21-ия кръг във втория ешалон на холандския шампионат.

Вчера Манолев навърши 28 години, а победата бе най-добрия подарък за бранителя, който очаква трансфер през януари.

Манолев изигра силен мач и асистира за второто попадение на своя отбор. Той проби по фланга и центрира към Клинт Лееманс, който реализира в 57-ата минута.

Първото и третото попадения в мача пък бяха дело на Флориан Йозефзоон, който се разписа преди и след почивката.

Бетанкурт можеше да направи и четвърти гол във вратата на бившия тим на звездата на Левски Гари Родригес, но топката се отби в горната греда.

След този мач ПСВ Айндховен-2 се намира на 8-о място в класирането на Втора дивизия с 30 точки.