Манолев и Попов разбиха Криля Советов

снимка: fckuban.ru

Отборът на Кубан Краснодар разби с 4:0 тима на Криля Советов в среща от 28-ия кръг на руското първенство.

Българските национали Ивелин Попов и Станислав Манолев бяха сред най-активните за своя отбор и с основен принос за 10-ия успех на отбра в първенството.

Двамата разиграха добра комбинация за първия гол, който бе дело на Станислав Манолев. По този начин бившия играч на ПСВ записа първото си попадение в руския клуб.

Първото полувреме не доведе до голове в двете врати, но натискът на домакините от Краснодер бе силен.

Още в третата минута на втората част Станислав Манолев откри резултата. Ивелин Попов получи топката пред наказателното поле и я пусна към нахлуващия Манолев отдясно, който с шут под гредата не остави шансове на вратаря Вавилин.

Сами минута по-късно Мелгарехо бе точен с глава за 2:0 след центриране на Роман Бугаев. Мелгарехо отбеляза втория си гол в мач след като бе изведен на добра позиция от Каборе. Последният гол падна в 79-та минута дело на Мохамед Рабио, който получи асистенция от Ивелин Попов.

Капитанът на националите остана цял мач за своя тим, докато голмайстора Станислав Манолев бе заменен в 71-та минута.

С тази победа Кубан заема 7-мо място в класирането с 38 точки два кръга преди края на първенството. Отборът няма шансове за евротурнирите. Криля Советов пък се бори за своето оцеляване като засега е в зоната на изпадащите с 26 точки.