Манчини: Титлата изобщо не е решена, имаме ясна цел

Наставникът на Манчестър Сити Роберто Манчини продължава да вярва в шансовете на „гражданите“ да защитят титлата си, въпреки регистрираното разочароващо равенство 2:2 с Ливърпул на „Етихад“.

Серхио Агуеро се възползва от груба грешка на Хосе Рейна и донесе точката на своя отбор в последните минути, но дори с нея Манчестър Сити изостава вече на 9 пункта от лидера Юнайтед.

Равенството с Ливърпул идва само няколко дни след злополучното гостуване на Куинс Парк Рейнджърс, в което не бяха отбелязани голове.

„Имаме шанс, изобщо не е приключило“, категоричен бе Манчини на въпроса за шансовете на тима да стане отново шампион на Англия.

„Просто трябва да спечелим повечето от останалите си мачове в Премиършип и всичко ще бъде възможно. Имаме 13 кръга до края на шампионата, а да не забравяме, че предстоят мачове от Шампионската лига и ФА къп.

Като цяло равенството не е слаб резултат, защото Ливърпул игра много добре, особено през първото полувреме.

Даниел Агер трябваше да бъде изгонен за онова нарушение срещу Венсан Компани, но такива неща се случват. Не играхме зле, но в някои ситуации просто нямахме късмет.

Имаме ясна цел – до дербито на Манчестър през април да сме съкратили разликата на 2-3 точки“, обясни още Манчини.