Манчини недоволен от съдията

снимка: Guliver/Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини не бе доволен от някои съдийски решения в полуфиналния мач за Карлинг къп срещу Ливърпул.

Срещата завърши 2:2 и с общ резултат от 3:2 мърсисайдци се класираха за финала на „Уембли".

Въпреки, че през по-голямата част от мача Ливърпул доминираше, италианският специалист остана доволен от представянето на своите футболисти, но имаше претенции към съдийството.

През първото полувреме реферът Фил Дауд отсъди 11 метров наказателен удар в полза на „мърсисайдци" за игра с ръка на Майка Ричърдс в наказателното поле на Сити.

Такава обаче не последва, когато нападателят на „гражданите" Един Джеко бе повален в пеналта на домакините от Чарли Адам.

„Тази вечер се представихме добре. Отбелязахме два гола. Но не мисля, че имаше дузпа за Ливърпул. Ричърдс игра с крак.

Напротив, такава трябваше да бъде отсъдена в наша полза. Това повлия на срещата", заяви бившият треньор на Интер.

Попитан защо в такъв случай играчите му не са протестирали пред съдията и не са поискали дузпа за нарушението срещу босненският футболист, Манчини отговори:

„На терена си има съдия. Ясно е, че имаше фаул. Иначе се справихме добре, отбелязахме, но допуснахме глупав гол. Вече не можем да направим нищо."