Манчестър Юнайтед загуби от Норич и сдаде първото място

Отборът на Манчестър Юнайтед допусна неприятна загуба като гост на тима на Норич в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига.

"„Канарчетата" изненадаха „червените дяволи" и ги тушираха с чудесен гол на Антъни Пикингтън за крайното 1:0. Това бе първа загуба след поредица от пет победи в първенството за Юнайтед. Тази загуба коства първото място на отбора, където се настани тима на Манчестър Сити, който разби Астън Вила с 5:0.

Мениджърът на гостите сър Алекс Фъргюсън остави Пол Скоулс и Том Клевърли на резервната скамейка, докато в средата на терена за "дяволите" стартираха Майкъл Карик и Райън Гигс. Ашли Йънг и Антонио Валенсия заеха места на двата фланга, а Хавиер Ернандес партнираше на Робин ван Перси в атаката на Юнайтед.

Атаката на "канарчетата" отново бе оглавена от Грант Холт, който и днес щеше да представлява основна опасност за вратаря Андерс Линдегор.

Срещата на "Кароу Роуд" започна с ранна възможност за Робин ван Перси, чийто изстрел по земята бе отразен от Джон Руди. Домакините отговориха с изстрел на Пилкингтън в 9', който обаче не намери очертанията на вратата.

В средата на първата част се стигна до силни минути за "канарчетата", които на няколко пъти поставиха под натиск защитата на гостите. В 38' близо до попадение бе и Манчестър Юнайтед, но Робин ван Перси не успя да оползотвори подаване на Райън Гигс.

Втората част започна с нов опит на Ван Перси за откриване на резултата, но отново Джон Руди бе на мястото си, отразявайки опасността. Постепенно се стигна до 59', когато за ужас на гостите, Норич реализира попадение в пазената от Андерс Линдегор врата. Хавиер Гаридо центрира в близост до вратата на Юнайтед, а Антъни Пилкингтън бе на точното място, вкарвайки с глава за 1:0.

Сър Алекс Фъргюсън реагира на случилото се, като шотландецът извърши двойна смяна двадесет минути преди края. Дани Уелбек и Пол Скоулс бяха хвърлени в битката, докато мястото си на терена напуснаха Хавиер Ернандес и Луис Антонио Валенсия.

Последваха минути на натиск от страна на "червените дяволи", но атаките на гостите така и не довеждаха до чисти шансове за гол пред Джон Руди. Отбраната на Норич действаше добре, като домакините се доближаваха до позитивен изход на днешния сблъсък.

Последните минути в мача бяха много инфарктни за домакините. В даденото от съдията продължение на мача Басон почти си вкара автогол, но Руди бе там и изби топката. След това отново Руди не позволи на Юнайтед да стигне до точка в мача след като изби опасен удар на Андерсон.