Манчестър Юнайтед трепери до края за победа над Галатасарай

Манчестър Юнайтед отново показа пестеливата си страна в Шампионската лига, след като победи с минималното 1:0 Галатасарай на своя "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" можеха да спечелят и с по-голяма разлика, след като Карик даде аванс в самото начало, а Нани пропусна три чисти голови положения, както и дузпа в 55-ата минута. Турският гранд пък можеше да стигне до равенство, но липсата на опит у играчите на Фатих Терим си каза думата.

По този начин Манчестър Юнайтед започна с победа тазгодишната си кампания, след като през миналата година записа само точка срещу Бенфика на старта. В другия мач от групата Клуж шокира Брага с 0:2 в Португалия.

Началото на срещата беше отлично за "червените" дяволи, след като още в 5-ата минута Нани можеше да даде аванс на своите. Той направи няколко двойни подавания с Кагава, като японецът изведе Нани сам срещу Муслера, но той успя да се намеси.

Две минути по-късно обаче Ван Перси пусна към Карик на границата на наказателното поле. Той подаде на Кагава, който със страхотно подаване матира защитата на Галатасарай, извеждайки Карик на добра позиция. Англичанинът се подхлъзна, но все пак успя да промуши топката край Муслера - 1:0.

Голът можеше да бъде върнат доста бързо, след като в 11-ата минута Скоулс сбърка пас, а Амрабат се възползва от това и стреля силно, но нацели горната греда.

По-добрата игра на Манчестър Юнайтед продължи, но до по-интересни положения пред вратата на Муслера. Единствено едно центриране на Валенсия затрудни вратаря, който изпусна топката, но все пак я изби преди Ван Перси да нанесе решаващия удар.

От другата страна пък се случиха две интересни ситуации. В 31-ата минута Мело отне топка в центъра и Галатасарай организира контраатака, която завърши с подаване към Ебуе. Защитникът напредна в наказателното поле и стреля мощно, но Де Хеа успя да се намеси и изби в корнер. В 38-ата пък Алтънтоп стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

Втората част започна с нов пропуск на Нани след чудесен пас на Кагава, като отново Муслера показа завидна класа. Алтънтоп от своя страна също можеше да отбележи, но не се възползва от паса на Амрабат.

В 51-ата минута обаче Рафаел бе повален в наказателното поле от Ялмъз, а съдията веднага показа бялата точка. Зад топката застана Нани, който обаче отново беше надигран от Муслера, но вината е изцяло на португалеца, който няколко пъти спря, за да види къде се намира вратаря. Галатасарай отговори с поредна контраатака, но Селчук не успя да насочи топката във вратата, докато Де Хеа гледаше безпомощно след центриране на Алтънтоп.

Все пак до края на двубоя Манчестър Юнайтед контролираше събитията на терена до края на срещата, въпреки че Йълмъз можеше да стигне до изравняване в 70-ата минута, ако не беше прекрасната намеса на Де Хеа, който остана очи в очи с турския състезател. За Юнайтед пък с пропуски се отчетоха Ернандес и Евра. Все пак резултатът остана непроменен и "червените дяволи" стигнаха до победата без да се напрягат особено.