Манчестър Юнайтед ще играят в бяло на финала на ШЛ

снимка: dailymail.co.uk

Английският шампион Манчестър Юнайтед ще излезе в изцяло бели екипи срещу Барселона във финала на турнира Шампионска лига, след като "каталунците" бяха определени като символични домакини в срещата.

 

Причината за това решение е, че първия и резервния екип на "червените дяволи" ще се смесва с титулярните цветове на испанците и това ще затрудни съдията и публиката.

 

Неумишлено обаче Манчестър са избрали цветовете на вечния враг на Барса - Реал Мадрид. През 1991г. двата тима се срещнаха за последно в европейски финал, тогава в спора за Купата на Носителите на Купи Манчестър също бяха в бяло, но и "каталунците" използваха резервните си екипи.