Манчестър Юнайтед с първи трофей след обрат срещу Ливърпул

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели първи трофей под ръководството на новия мениджър Луис ван Гаал.

Холандският специалист изведе своя тим до титлата в приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс къп в САЩ след победа над големия съперник Ливърпул във финала, който се игра пред 51 хиляди души на стадион „Сън Лайф“ в Маями.

„Червените дяволи“ направиха пълен обрат през второто полувреме на мача след като изоставаха с 0:1. Ван Гаал стартира с Хавиер Ернандес и Уейн Рууни в предни позиции подпомагани от Хуан Мата и Ашли Йънг. Останалите титуляри в бяха Флетчър, Ерера, Валенсия, Джоунс, Смолинг, Еванс и Де Хея.

Брендън Роджърс заложи на Стърлинг, Ламбърт, Коутиньо, Хендерсън, Алън, Джерард, Сак, Шкъртел, Джонсън, Кели и Миноле в титулярния състав на Ливърпул.

Първият пропуск в мача бе за Юнайтед. Хавиер Ернандес се озова на много добра стрелкова позиция, но не уцели вратата. За Ливърпул много опасен бе Рахийм Стърлинг.

Именно той нахлу в наказателното поле покрай по-бавния Фил Джоунс и бе повален на земята. Съдията свири дузпа, а Стивън Джерард нямаше никакви проблеми от бялата точка за 1:0.

4105943

Ливърпул имаше инициативата в мача и изглежда имаше контрол първото полувреме. Коутиньо пробва много красив удар отдалеч, но Де Хея се справи. Стърлинг искашенова  дузпа за ново нарушение срещу него, но съдията остана безмълвен.

В началото на втората част отново Ливърпул имаше шанс за гол. Джерард се пребори за една топка и изведе Рики Ламбърт на добра позиция, но и той не успя да се разпише.

Така всичко изглеждаше в ръцете на Ливърпул преди импулса в играта на Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ обърнаха резултата в мача само за две минути. Първо Уейн Рууни в 55-та минута получи добра топка в наказателното поле и не остави шансове на Миноле за 1:1. Две минути по-късно Хуан Мата с хубав удар изведе своя отбор напред в резултата.

4105942

Рууни получи наградата за играч на мача

Рууни отбеляза още един гол, но той бе отменен защото преди това топката е напуснала очертанията на терена. Мърсисайдци искаха да се реваншират и натиснаха своя съперник, но получиха още един гол в края на мача. Две минути преди редовното време резервата Лингард с много хубав изстрел оформи крайното 3:1.

С тази победа Манчестър спечели първи трофей и си осигури 1 милион долара от наградния фонд.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Еванс (Блакет 46), Смолинг, Джоунс, Валенсия (Шоу 7), Ерера (Лингард 79), Флетчър (Клевърли 46), Йънг, Мата (Кагава 67), Рууни, Ернандес (Нани 67)

Ливърпул: Миньоле, Джонсън, Шкъртел, Сако (Туре 73), Кели, Джерард (Лукас 62), Алън (Ибе 62), Хендерсън, Коутиньо (Петерсон 77), Стърлинг, Ламбърт (Джан 62)