Манчестър Юнайтед разгроми Уест Бромич като гост

снимка: ройтерс

Манчестър Юнайтед се задържа на върха на таблицата в английската Висша лига, след като постигна разгромна победа с 5:0 при гостуването си на Уест Бромич Албиън в мач от 23-ия кръг на Премиършип.

В 22' на двубоя гостите от Юнайтед организираха добра контраатака, двойно подаване между Майкъл Карик и Бербатов намери българина на границата на вратарското поле, откъдето Бербо бе безкомпромисен и със силен и прецизен шут прониза Скот Карсън за 1:0 в полза на "червените дяволи".

Четири минути по-късно Манчестър бяха на косъм от втори гол, когато Райън Гигс изведе Кристиано Роналдо по лявото крило на атаката, португалецът напредна и центрира по земя към центъра на наказателното поле, където Карлос Тевес намери топката, но ударът на аржентинеца мина на сантиметри от лявата греда на Карсън.

В 40' домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът на тима Пол Робинсън получи директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу Джи Сун Парк.

Четири минути по-късно дойде и второто попадение за Юнайтед. Центриране от свободен удар бе уловено от Скот Карсън, но вратарят изтърва топката при приземяването си и пласиралият се добре Карлос Тевес вкара топката в празната врата.

След почивката численото превъзходство на "червените дяволи" изигра голяма роля върху резултата в срещата.

В 53' гол на Бербатов бе отменен заради засада, но осем минути по-късно Неманя Видич бе точен с глава за 3:0. Сърбинът засече центриране на Райън Гигс от корнер на близката греда и оплете топката в мрежата на Карсън.

Няколко минути по-рано Донк удари греда за домакините, холандецът проби самостоятелно от дясно и стреля от малък ъгъл, но за щастие на Едвин ван дер Сар топката срещна гредата.

Четири минути след попадението на Видич, Кристиано Роналдо отбеляза четвърти гол в полза на Манчестър Юнайтед. Карлос Тевес изведе Гигс, уелсецът напредна отляво и върна към точката на дузпата, където Роналдо с прострелен изстрел отбеляза за 4:0.

Крайният резултат оформи отново португалската суперзвезда. В 73' Бербатов овладя пас от дълбочина и изведе Роналдо зад защитата на противника, седмицата на Юнайтед обърна топката с едно докосване и накара вратарят на У.Б.А да вади топката за пети път от собствената си мрежа.

В 77' Димитър Бербатов бе заменен от младата сръбска надежда на Юнайтед Зоран Тошич. Няколко минути по-късно вратарят на "червените дяволи" влезе в историята на Премиършип като вратарят с най-много минути без допуснат гол. Ван дер Сар изпревари колегата си от Челси Петър Чех, който до сега бе първи с 1025 мин. без допуснато попадение.

С победата Юнайтед запазва първото място в Англия с три точки пред Ливърпул. Уест Бромич пък се закотви на дъното на класирането с 21 точки, колкото имат и отборите на Стоук Сити и Мидълзбро.