Манчестър Юнайтед отново не успя да спечели като гост в Европа

снимка: twitter

Манчестър Юнайтед не можа да спечели четвърто поредно гостуване в Шампионска лига и стигна само до 1:1 като гост на ЦСКА (Москва) в среща от 3-ия кръг на най-силния футболен турнир.

Сейду Думбия с 11-ия си гол от началото на сезона (шести в ШЛ плюс плейофите) откри резултата в 14-ата минута, вкарвайки с добавка на изстрел от дузпа на Роман Еременко. Давид де Хеа отрази в гредатата шута от бялата точка, но нямаше късмет и след рикошет в крака му топката попадна в Думбия, който не сгреши отблизо за 1:0.

Нападателят на ЦСКА (Москва) вече има три попадения в груповата фаза и по този показател е номер едно в Шампионска лига към този момент. Неговият гол обаче не се оказа достатъчен за една велика победа на московските „армейци“, защото в 64-ата минута Антони Марсиал изравни с глава за 1:1 след центриране на Антонио Валенсия.

Марсиал бе виновникът за дузпата заради глупавата си умишлена игра с ръка в собственото наказателно поле, но се реваншира с хубавия плонж, с който засече подаването на еквадореца.

Манчестър Юнайтед и ЦСКА остават с равен брой точки – по четири в класирането и изостават с 2 от водача Волфсбург, който напълно надигра и победи ПСВ (Айндховен) с 2:0, като остави холандците последни с 3 пункта.

Бас Дост откри в 40-ата минута, а Максимилиан Крузе покачи на 2:0 в 57-ата след идентични ситуации – центриране отдясно и засичане в мрежата на ПСВ. Гостите изпуснаха дузпа в 90-ата минута, когато Диего Беналио отрази удара от бялата точка на Локадия.

Изненадващо или не, мачът започна с по-активни действия на домакините, докато "червените дяволи" (с резервните екипи - черни фланелки и бели гащета) не успяваха да стигнат до опасни положения в първите 15 минути.

Така първото попадение падна във вратата на Давид де Хеа, както се случи в миналото гостуване в Шампионска лига на завърналия се английски гранд. Десният бек на ЦСКА Мануел Фернандес опита да прехвърли топката над Антони Марсиал в наказателното поле, а младият френски нападател по глупав начин отби кълбото с ръка. Роман Еременко застана зад бялата точка, но Де Хеа отрази удара му от дузпата.

Seydou Doumbia 1:0 | CSKA Moskva - Manchester...by soccerhub365

За съжаление на Юнайтед, при добавката Сейду Думбия бе най-бърз и прониза безпомощния вратар, за да откри резултата - 1:0. 11-ти гол за нападателя на ЦСКА през сезона и шести в Шампионска лига, като се броят и попаденията му в квалификациите срещу Спортинг.

В следващите мигове нервността в играта на Юнайтед, а и като цяло тази в мача, продължи. В 25-ата минута Ахмед Муса направи опасно влизане в краката на Антонио Валенсия и за малко не контузи сериозно съперника си, като заслужаваше минимум жълт картон, но не му бе показан.

В 30-ата минута Давид де Хеа трябваше отново да спасява опасен удар, след като Муса направи добър пробив към противниковото наказателно поле и отправи отличен прехвърлящ удар от около 30-ина метра, но испанският страж на Юнайтед изби в корнер. Вратарят се представи блестящо и при изстрела на Еременко от дузпа, но нямаше късмет и след като изби топката в гредата, тя рикошира в крака му, за да попадне в обсега на Думбия.

В крайна сметка без положения в актива на Юнайтед на почивката двата тима се прибраха при непроменен резултат. Липсата на Хуан Мата и донякъде на Мемфис Депай определно пречеше на Юнайтед да организира стойностни атаки, като това се видя отчетливо в началото на второто полувреме, когато и двата тима се затрудняваха да бъдат креативни.

Все пак, в 65-ата минута Антонио Валенсия направи най-доброто си центриране от десния фланг в мача и Марсиал с чудесен плонж засече топката в обратния ъгъл и възстанови равенството на "Арена Химки" - 1:1.

Anthony Martial Goal CSKA Moscow 1 - 1...by funnyno1

В оставащите минути от срещата бе видно, че Юнайтед повече търси победата, а домакините са доволни дори на равенство. Включването на Маруан Фелайни не доведе до търсения ефект и въпреки безбройните центрирания, не се стигаше до нещо опасно пред вратата на Акинфеев.

Така в крайна сметка Манчестър Юнайтед се задоволи с реми на гости на ЦСКА и не можа да изпревари съперника си в класирането след 3 кръга.