Манчестър Юнайтед не сгреши втори път срещу Кембридж (ВИДЕО)

След като близо 2 часа игрово време не допусна гол от Манчестър Юнайтед, четвъртодивизионният Кембридж инкасира две попадения в рамките само на седем минути и загуби преиграването на стадион „Олд Трафорд“ в 4-ия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация срещу 20-кратния английски шампион.

„Червените дяволии“ надделяха с 3:0 и спестиха нерви на привържениците си, като реализираха два бързи гола още през първото полувреме. Така Юнайтед продължи успешната си серия срещу по-ниско разредни отбори в турнира за ФА къп и има само една загуба от 42 мача срещу такива опоненти.

Резултатът на „Олд Трафорд“ бе открит от „специалиста“ в надпреварата Хуан Мата, който в 25-ата минута се възползва от добро подаване на Маруан Фелайни и не пропусна да прониже мрежата на Кембридж за 1:0.

Испанецът, чийто първи трофей в английския футбол бе именно този от ФА къп през 2012-та година с екипа на Челси, вече е участвал активно в цели 15 гола (реализирани или асистирани) в 15 мача от най-стария турнир в света.

В 32-ата минута аржентинският бранител Маркос Рохо отбеляза първия си гол с фланелката на Манчестър Юнайтед и покачи резултата на 2:0, след като получи кълбото в пеналтерията от Робин ван Перси.

В 73-ата минута Андер Ерера асистира на младия нападател в състава на Луис ван Гаал Джеймс Уилсън за третото попадение в полза на „червените дяволи“. Англичанинът се бе появил на терена само седем минути по-рано на мястото на Ван Перси и реализира втория си гол във всички турнири през сезона до момента.

Гостите от Лига 2 на английския футбол могат да съжаляват за отпадането си не само заради силния първи мач, но и заради удара в страничната греда на Том Елиът още в 45-ата секунда на преиграването.

Така след разочароващото равенство 0:0 на стадиона на Кембридж „червените дяволи“ все пак се класираха за осминафиналите на турнира за ФА къп и ще играят срещу първите шампиони на английското първенство – Престън Норт Енд.

Престън спечели преиграването като гост на Шефилд Юнайтед с 3:1 и се реваншира за домакинското реми 1:1 преди седмица. В друг преигран двубой от 4-ия кръг на турнира Съндърланд спечели с 2:1 като гост на Тотнъм и също продължава напред, като ще се изправи срещу Брадфорд, който хвърли бомбата и обърна лидера във Висшата лига Челси на „Стамфорд Бродж“ от 0:2 до 4:2.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал започна срещата в схема 4-3-2-1, залагайки на Маркос Рохо, Джонатан Еванс, Крис Смолинг и Пади МакНеър пред вратаря Давид де Хеа.

В халфовата линия бе върнат Уейн Рууни, играещ втори мач в рамките на четири дни, като в средата на терена оперираха още Дейли Блинд и Маруан Фелайни, а пред триото бе поставен Хуан Мата.

Робин ван Перси и Анхел ди Мария бяха изнесени в предни позиции, но по-късно сменени съответно с Джеймс Уилсън и Андер Ерера, докато Ашли Йънг се появи на мястото на Рохо и така схемата на Юнайтед заприлича на 3-6-1.