Манчестър Юнайтед не допусна изненада срещу Престън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед стана последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп), след като осъществи обрат от 0:1 до 3:1 и елиминира Престън Норт Енд от най-стария футболен турнир в света.

„Червените дяволи“ проспаха първото полувреме и в 47-ата минута се озоваха догонващи в резултата, когато Леърд прониза мрежата на вратаря Давид де Хеа за 1:0 в полза на домакините.

Все пак, възпитаниците на Луис ван Гаал не допуснаха изненада и отговориха на предизвикателството подобаващо. В 65-ата минута заменилият Радамел Фалкао Ашли Йънг предостави топката на удобна позиция за Андер Ерера и баскът с безпощаден шут възстанови равенството 1:1.

Само 7 минути по-късно Манчестър Юнайтед вече водеше в резултата, след като друго добро центриране на Йънг в наказателното поле бе оползотворено от Маруан Фелайни, който от втория си опит в близост до вратата успя да прониже мрежата на домакините за 1:2.

Крайното 1:3 бе оформено от Уейн Рууни в 88-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на вратаря на Престън Стъкман. Капитанът на „червените дяволи“ с хладнокръвно изпълнение реализира третия гол за Юнайтед и подпечата прогреса на тима си към топ 8 на турнира. Попадението бе седмо за Рууни в последните му осем мача от турнира за ФА къп.

В следващия кръг Манчестър Юнайтед ще играе с Арсенал, който в неделя елиминира Мидълзбро с 2:0 след две попадения на Оливие Жиру. Другите дуели са Астън Вила – Уест Бромич Албиън, Брадфорд – Рединг и Ливърпул – Блекбърн.

Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на ФА къп за шести път в последните девет сезона и не е допускал гол срещу Арсенал в последните си четири двубоя от най-стария футболен турнир в света.

За първи път от 1979-та година Юнайтед, Арсенал и Ливърпул са заедно на 1/4-финал в турнира за Купата на ФА.