Манчестър Юнайтед напомни за най-добрите си години (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове през последните три години (определено „най-безупречния“ за сезона) и тотално разнищи Стоук Сити на „Олд Трафорд“ с 3:0, отбелязвайки великолепни попадения.

Представянето на тима нямаше нищо общо с предишните скучни продукции под ръководството на Луис ван Гаал, което по-скоро накара привържениците да се чудят защо чак сега „червените дяволи“ решиха да разгърнат целия си потенциал.

Благодарение на убедителния успех Ман Юнайтед събра 40 точки, с които остава на пета позиция, но се възползва от грешната стъпка на Арсенал (45), за да се доближи до зона „Шампионска лига“, след като „артилеристите“ направиха нулево равенство у дома си срещу Саутхамптън.

От тимовете в топ 6 само Арсенал не можа да постигне победа в междинния 24 кръг, като Лестър (50 точки) надви Ливърпул в дербито с 2:0, Манчестър Сити (47 точки) спечели с 1:0 визитата си на Съндърланд, а Тотнъм измести „топчиите“ от третата позиция (45 точки, но по-добра голова разлика) след успех с 3:0 на гости на Норич.

За едва трети път през сезона и за първи от септември месец насам зрителите на „Олд Трафорд“ видяха гол на любимците си в рамките на първото полувреме. След като упражни домакински натиск от самото начало, Юнайтед стигна до попадение в 14-ата минута, когато Хуан Мата намери младия бек Камерън Бортуик-Джаксън на левия фланг, а последвалото страхотно центриране успоредно на голлинията бе засечено с плонж и удар с глава на далечната греда от Джеси Лингард – 1:0.

Lingard GOAL (1:0) Manchester United vs Stoke...by OfficialGoals

След като дълго време тази кампания изтезаваха феновете си с постни продукции срещу гостуващите тимове на „Олд Трафорд“, „червените дяволи“ изглеждаха далеч по-впечатляващо срещу Стоук и не след дълго стигнаха до втори гол.

Великолепна контраатака матира гостите в 23-ата минута, започната с умно изнасяне на топката чрез няколко бързи подавания. Последва отличен дълъг пас на Матео Дармиан по дясното крило за Мата, който бе сам в противниковата половина и трябваше да запази топката. Испанецът го направи блестящо и елегантно осигури свободно пространство за включващия се Уейн Рууни.

Капитанът се нуждаеше само от един поглед вляво, за да прати кълбото като по конец за Антони Марсиал на другия фланг в наказателното поле. Младият френски талант укроти топката с едно докосване, а със следващото я прати по забележителен начин неспасяемо в далечния ъгъл на Джак Бътланд – 2:0.

Anthony Martial Goal HD - Manchester United 2-0...by Video-Live

До почивката и двата тима имаха нелоши възможности да вкарат още голове, а най-сериозният пропуск бе на Хуан Мата, който с глава не можа да нанесе точен удар с глава фронтално срещу вратата след отлично центриране на Дармиан.

Спорна ситуация разбуни духовете на терена в 50-ата минута, когато Рууни (поне на пръв поглед) се пребори рамо в рамо с Глен Джонсън и го надигра физически, за да се освободи на чиста позиция в наказателното поле и да се разпише за 3:0. Съдийската бригада обаче реши да отсъди нарушение в атака и да отмени попадението, което щеше съвсем да елиминира интригата.

Третият гол не закъсня особено – в 52-ата минута Стоук загуби топката в невралгична зона пред наказателното си поле и Хуан Мата търпеливо изчака, за да подбере внимателно опциите си на двата фланга. Той реши да пусне вляво за връхлитащия Марсиал, който моментално центрира успоредно на голлинията и на далечната греда Рууни с едно докосване се разписа за празна врата – 3:0.

Wayne Rooney Goal HD - Manchester United 3-0...by veton_196

В петте си мача от първенството през 2016 година Рууни има вече пет гола на сметката си и вече две асистенции, а 20-годишният Марсиал вкарва гол на всеки 2.61 появи в игра за „червените дяволи“.