Манчестър Сити започна защитата на титлата с победа над Нюкасъл

Шампиони!

Манчестър Сити победи Нюкасъл като гост с 2:0 и започна с успех защитата на своята титла.

Головете за "гражданите" вкараха Давид Силва и Серхио Агуеро - по един във всяко едно полувреме, с което осигуриха първи три точки на своя тим.

Подобно на миналата година и сега Сити започна кампанията срещу "свраките", като този път гостуваше. За разлика от миналия сезон, когато възпитаниците на Мануел Пелегрини надвиха съперника без проблем с 4:0, сега победата не дойде никак лесно.

Двубоят през по-голямата сравнително равностоен, а Сити не създаде кой знае какви положения за гол през целия мач, но въпреки това вкара два гола.

В 38-а минута Давид Силва оползотвори ювелирен пас с пета на Един Джеко и реализира за 1:0, а в продължението на срещата резервата Серхио Агуеро се справи с Фабрицио Колочини и Тим Крул, за да направи 2:0.

Наставникът на Сити бе избрал схема 4-2-3-1. На вратата застана титулярът от миналия сезон Джо Харт, а в защита започнаха Гаел Клиши, Мартин Демикелис, Венсан Компани и Александър Коларов.

Яя Туре и Фернандиньо действаха като вътрешни халфове, а атаката поведе Един Джеко. Той бе подпомаган от направилия отличен минал сезон Самир Насри, Давид Силва и Стеван Йоветич.

Алан Пардю бе избрал сходна схема на игра. На вратата бе тим Крул, в защита - новото попълнение Дарил Янмаат, Майк Уилямсън, Фабрисио Колочини и Пол Дъмет.

В халфовата линия действаха Джак Колбак, Върнан Анита, Муса Сисоко, Йоан Гуфран и Реми Кабела, а атаката бе водена от новото попълнение Еманиел Ривиер.

Първо полувреме

Двубоят започна с по-активна игра за Сити, но в първите минути нямаше ниюо интересно пред нито една от двете врати.

Една от първите добри възможности се откри пред Самир Насри в 12-а минута. Александър Коларов намери французина пред наказателното поле, той стреля плътно, но Тим Крул отрази.

4108059

В 16-а минута пък новото попълнение на "свраките" Реми Кабела отправи шут към вратата на Джо Харт, но той профуча над вратата.

Постепенно Нюкасъл не само изравни играта, но започна и доста по-трайно да се настанява в половината на противника. Нито един от двата тима обаче не успяваше да сътвори сериозно голове положение.

Без да се стига до такова Сити успя да излезе в резултата в 38-а минута. Един Джеко овладя отлично в наказателното поле на "джордитата" един дълъг пас и с пета пусна елегантно към Давид Силва, който разстреля Крул за 1:0.

Второ полувреме

Началото на втората част също не впечатли с кой знае какъв футбол. Нюкасъл бе твърдо решен да не се даде лесно и играта на момчетата на Алън Пардю гарантираше запазване на интригата.

В 50-а минута Гуфран имаше шанс за гол, след като спря топката с гърди при едно центриране от корнер, но тя му бе избита. Малко след това възможност за шут се откри и пред Кабела, но той стреля над гредата.

4108036

В 65-а минута Сити можеше да реши всичко, след като Компани намери Джеко, но неговият удар с глава мина над вратата на Крул. Малко преди това Фабрицио Колочини трябваше да се намесва с вещина, за да избие с шпагат топката от краката на Йоветич при една опасна атака.

В края на двубоя Нюкасъл сериозно вдигна оборотите, а добре се включи и резервите Габриел Обертан, Райън Арънс и Айозе Перес. Ситуации пред Джо Харт не липсваха, но в интерес на истината отбраната на гостите бе доста добре подредена и до сериозни възможности за гол не се стигна, въпреки голямото желание на играчите на Нюкасъл.

На отсрещната врата Яя Туре пробва шут от над 20 метра, който не създаде сериозно напрежение пред Крул, който нямаше много работа през втората част.

4108058

Въпреки това, подобно на първото полувреме, "гражданите" успяха да стигнат и до втори гол. Във втората минута на продължението влезлият на мястото на Един Джеко Серхио Агуеро напредна, справи се с Колочини и стреля. Крул първо отрази, но при добавката аржентинеца бе точен, с което затвърди успеха за Сити.

Преди мача

Шампионът Манчестър Сити започва защитата на своята титла с гостуване на Нюкасъл. През миналия сезон "гражданите" отново срещнаха този съперник на старта и се поздравиха с успех, а сега ще гонят същия сценарии.

Целта пред тима на Мануел Пелегрини е ясна - позициите, завзети през миналия сезон не трябва да бъдат отстъпвани, дори напротив. "Свраките" пък бяха доста колебливи през миналата година и сега трябва да се реваншират пред своите фенове. Домакинството на шампиона предоставя отлична възможност за това.

Наставникът на Сити е избрал схема 4-2-3-1. На вратата е титулярът от миналия сезон Джо Харт, а в защита започват Гаел Клиши, Мартин Демикелис, Венсан Компани и Александър Коларов.

Яя Туре и Фернандиньо ще действат като вътрешни халфове, а атаката ще води Един Джеко. Той ще бъде подпомаган от направилия отличен минал сезон Самир Насри, Давид Силва и Стеван Йоветич, който е готов да покаже, че заслужава титулярно място през настоящата кампания.

Алан Пардю е избрал сходна схема на игра. На вратата е тим Крул, в защита - новото попълнение Дарил Янмаат, Майк Уилямсън, Фабрисио Колочини и Пол Дъмет.

В халфовата линия ще действат Джак Колбак, Върнан Анита, Муса Сисоко, Йоан Гуфран и Реми Кабела, а атаката ще е водена от новото попълнение Еманиел Ривиер.