Манчестър Сити спаси мечтата си за куадрупъл

Манчестър Сити запази жива мечтата си за четири трофея в края на сезона, след като днес "гражданите" се измъкнаха на косъм при домакинството на Уотфорд в среща от 4-ия кръг на ФА Къп.

Шампионите спечелиха двубоя с 4:2, но след като изоставаха с 0:2 още на почивката. Хеттрик на Серхио Агуеро и победно попадение на Александър Коларов обаче класираха Манчестър Сити на 1/8-финал в турнира.

Мениджърът на домакините Мануел Пелегрини постави Серхио Агуеро и Един Джеко в предни позиции, докато сред титулярите попадна и младият талант на клуба Маркос Лопес. Хесус Навас зае обичайната си позиция на десния фланг, а Джак Родуел и Яя Туре действаха в средната линия. Капитанът Венсан Компани се появи в игра на почивката, заедно с Пабло Сабалета, а игрови минути получи и черногорският национал Стеван Йоветич.

Едва ли обаче и най-големите песимисти сред феновете на „гражданите“ са очаквали, че на почивката резултатът ще бъде 0:2 в полза на Уотфорд.

4060444

Още в 7' Фернандо Форестиери опита да отбележи от пряк-свободен удар, а в 21' усилията на гостите все пак дадоха резултат. Именно Форестиери бе точен за Уотфорд, разпечатвайки вратата на Пантилимон.

След точно половин час игра трибуните на „Етихад“ съвсем замлъкнаха, защото футболистите на Уотфорд успяха и да удвоят аванса си. Този път се разписа Трой Дийни, който отбеляза от близка дистанция в пазената от румънския страж врата на Манчестър Сити.

4060446

Още на почивката Мануел Пелегрини извърши две промени, вкарвайки в игра Венсан Компани и Пабло Сабалета. Местата си на терена пък напуснаха Майка Ричардс и Джак Родуел, които разочароваха Инженера с изявите си днес.

4060447

Още от самото начало на втората част Манчестър Сити очаквано натисна в половината на своя съперник, търсейки заличаване на пасива си. Начало на обрата бе даден в 59', когато Серхио Агуерореализира 23-ия си гол от началото на сезона. Аржентинецът намали изоставането на своя тим с чудесен завършек, а в 79' успя и да възстанови равенството.

Пълният обрат на „Етихад“ стана факт три минути преди края, когато Александър Коларов донесе успешна развръзка на "гражданите". Сърбинът отправи един от обичайните си изстрели от дистанция, а топката премина под стража на гостите Джонатан Бонд, преди да влети в мрежата за така желаното 3:2.

До последния съдийски сигнал остана време и за още едно попадение, като и този път точен бе Кун Агуеро. Аржентинският национал оформи крайното 4:2 в срещата, бележейки и гол №25 във всички турнири за кампанията.