Манчестър Сити с очаквана крачка към титлата

Отборът на Манчестър Сити записа задължителен успех в битката за титлата в Англия, след като днес "гражданите" се саморазправиха с 4:1 с гостуващия Саутхямптън в среща от 33-ия кръг.

Така Манчестър Сити поне временно излезе на второ място във временното класиране, изпреварвайки с една точка третия Челси. Воденият от Мануел Пелегрини състав е и с мач по-малко от лондончани.

Лидер със 71 точки остава Ливърпул. Вторият Манчестър Сити е със 70, а третият Челси - с 69. Саутхямптън пък остава 8-и с 48 пункта.

Лошите новини за мениджъра Маурисио Почетино дойдоха от тежката контузия, която получи "деветката" Джей Родригес. Той напусна игра още в средата на първата част със съмнения за скъсани кръстни връзки.

Яя Туре, Самир Насри, Един Джеко и Стеван Йоветич бяха точни за Манчестър Сити, докато Рики Ламбърт вкара от дузпа за "светците".

Двубоят на "Етихад" започна напълно по план за Манчестър Сити, като още в 2' Един Джеко спечели дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Яя Туре, който хладокръвно реализира за 1:0.

Осем минути преди почивката обаче гостите смълчаха трибуните. Пабло Сабалета предизвика дузпа в полза на "светците", а безгрешният от бялата точка Рики Ламбърт не остави шансове на Джо Харт - 1:1.

В добавеното време на първото полувреме се стигна и до истински трилър на "Етихад", като домакините нанизаха две попадения във вратата на аржентинеца Пауло Гацанига.

Самир Насри отново изведе "гражданите" напред, възползвайки се от страхотен пас на Давид Силва. Повторенията обаче показаха, че испанецът е бил в чиста засада.

Малко след това Манчестър Сити се оттегли на почивка и с трети гол в своя полза. Един Джеко засече центриране на Александър Коларов и покачи на 3:1.

През втората част Манчестър Сити успя и да затвърди успеха си, благодарение на резерватa Стеван Йоветич. Черногорецът оформи крайното 4:1 в полза на домакините десет минути преди края, оползотворявайки асистенция на Хесус Навас.