Манчестър Сити с лекция за отличен срещу Тотнъм

Манчестър Сити буквално се подигра с най-добрата защита в Англия, след като днес на своя “Етихад“ спечели с гръмкото 6:0 лондонския Тотнъм в двубой, който беше определян като дербито на 12-ия кръг в Премиършип.

Шампионите за 2012 година бяха абсолютно безкомпромисни, като показаха завидна класа в предни позиции и още в 12-ата секунда откриха след грешка на Лорис и красив гол на Негредо.

До края на полувремето Сандро (34) си вкара автогол, а Агуеро откри головата си сметка в 41'. След почивката отново той беше точен в 50', а Негредо с красив гол направи резултата 5:0 5 минути по-късно.

До края “гражданите“ вкараха само още един чрез Хесус Навас в добавеното време, като разликата можеше да е още по-голяма – 6:0. Тотнъм за първи път пада с 5 или повече гола разлика от 97-а насам, когато Челси бие с 6:1.

4047099

Освен това отборът имаше едва 6 допуснати гола в своята врата, 3 от които бяха срещу един отбор. Днес обаче стабилната защита на Боаш беше разбира тотално.

Благодарение на победата си пък Сити се връща в топ 4 и има 22 точки. Челси и Ливърпул са с две повече, а Арсенал е с 28 начело на класирането. Тотнъм е с 20 на 9-о място.

4047101

Двубоят почна с център за Тотнъм и само след 12 секудни домакините вече водеха. Топката стигна до вратаря, който се опита да изчисти, но подаде на Агуеро. Той веднага стреля, но в първия момент Лорис спаси. Коженото кълбо обаче се озова в Навас, който с брилянтен параболичен удар вкара в горния десен ъгъл – 1:0.

Това разби стратегията на Тотнъм, но “шпорите“ все пак успяха да отговорят с няколко опасни атаки, но Пантилимон се отчете с две отлични намеси, след като отново получи доверието на треньора и почна титуляр. “Гражданите“ продължиха да играя по-добре и Негредо и Агуеро пропуснаха няколко положения преди да се стигне до 34'.

4047100

Тогава отлична атака в синьо завърши с удар на Негредо. Кабул успя да изчисти от голлинията, но право в крака на Сандро – автогол и 2:0 за домакините. До края на първата част положението за Андре Вилаш Боаш стана кошмарно, след като и Серхио Агуеро най-накрая се разписа в 41', след като Фернандиньо изведе по крилото Навас, а испанецът намери нападателя в наказателкното поле – 4:0.

След почивката “гражданите“ продължиха да правят каквото си искат на терена, а Насри нацели гредата с превъзходен удар с външен фалц. В 50' Негредо изведе отлично Яя Туре сам срещу вратаря, но той предпочете да подаде към Агуеро, който на полу-празна врата вкара втория си гол в срещата.

4047103

Само 5 минути по-късно и Негредо ознаменува прекрасната си игра с гол, след като получи пас пред наказателното поле, с превъзходен финт овладя и се измъкна от защитник и стреля в левия ъгъл на Лорис – прекрасен гол и 5:0 за “гражданите“.

До края на срещата Фернандиньо направи отчайващ пропуск от 2 метра, а Пантилимон се намеси брилянтно при удари на Адебайор, Солдадо и Ламела, за да запази вратата си суха. Хесус Навас в края се измъкна от защитата, за да направи резултата 6:0 за своя тим.