Манчестър Сити продължава с добрите изяви след бой над Суонси

Отборът на Манчестър Сити победи с 3:2 като гост отбора на Суонси на „Либърти Стейдиъм“.

Това бе първият двубой от Висшата лига за 2014-та година и първата среща от 20-ия кръг.

С тази победа „гражаданите“ излязоха на първо място в класирането на Премиършип с 44 точки, поне до мача на Арсенал.

Също така Сити затвърди доброто си представяне напоследък със седмата си поредна победа във всички турнири.

Двубоят на „Либърти Стейдиъм“ започна много добре за гостите. Те имаха възможност да открият резултата още в третата минута, когато Негредо проби и намери перфектно Джеко, който стреля в страни от вратата.

Домакините отвърнаха с бърза контра атака и удар на Уилфред Бони. В 14-та минута халфът Фернандиньо се възползва перфектно от една недобре изчистена топка след корнер. Бразилецът бе точен със силен удар от границата на наказателното поле за 1:0.

„Гражданите“ владееха инициативата през първата част, но не успяха да реализират положенията си. Суонси дебнеше на контри, но в последните минути на полувремето натисна по-сериозно съперника си.

Така в даденото от съдията продължение на мача Бони успя да се разпише след пробив и центриране на Де Гузман. При повторението обаче се видя, че нападателя е бил в засада.

Втората част отново започна добре за Манчестър Сити, но Алваро Негредо изпусна две добри възможности за гол.

Проблемите на Сити като гости изглежда щяха да съпътстват тима и през новата година, но Яя Туре отбеляза десетия си гол за сезона за 2:1. В 58-та минута футболистът на Африка за последните две години, пое топката на границата на наказателното поле с гърди и след пробив между няколко защитници стреля силно в далечния ъгъл.

4054829

Само осем минути по-късно Александър Коларов покачи на 3:1 след като отне топката от защитник на домакините. Сърбинът стреля силно и след рикошет топката влезе във вратата на Каняс.

Мануел Пелегрини взе мерки да задържи резултата и в игра се появиха Хави Гарсия и Джак Родуел. Все пак отново в даденото от съдията продължение Уилфред Бони се разписа за крайното 2:3 след много хубав удар от 25 метра, но за повече нямаше време.