Манчестър Сити прегази Кристъл Палас за Купата (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити се класира за слеващата фаза на турнира за Купата на Лигата, след като се наложи с категоричното 4:0 над Кристъл Палас на своя "Етихад".

"Гражданите" доминираха през цялата среща и още през първото полувреме дадоха заявка за спечелване на срещата. В 22-рата минута момчетата на Мануел Пелегрини излезнаха напред в резултата. След изпълнение на корнер, топката попадна в Александър Коларов, който центрира към наказателното поле. Там непокрит се оказа централният нападател Вилфред Бони, който бе над всички и с глава откри резултата.

Малко преди почивката Кевин де Бройне удвои, след като получи добър пас от младия Келеши Ихиеначо и с хубав шут с левия крак направи преднината на тима си 2:0.

След точно час игра на "Етихад", изходът от мача бе предрешен. Този път Де Бройне върна "услугата" на Ихиеначо и така младият нападател също се разписа в противниковата врата.

15 минути преди края на срещата и Яя Туре записа името си сред голмайсторите, след като бе точен от бялата точка. Нарушението бе отсъдено за фаул на Деймиън Дилейни срещу Елакюим Мангала. В добавеното време на срещата играчите на Кристъл Палас все пак стигнаха до почетно попадение на Дилейни, но секудни по-късно получиха и пети гол във вратата си, дело на Ману Гарсия.

В друга среща от тази фаза на турнира Саутхямптън се наложи с 2:1 над Астън Вила. Точни за "светците" бяха Мая Йошида и Грациано Пеле, а за бирмингамци се разписа Скот Синклеър от дузпа.