Манчестър Сити показа на Ливърпул кой е шампионът

Манчестър Сити постигна втора победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 над Ливърпул в мач от втория кръг на Премиършип.

През миналия сезон двата клуба спориха за титлата до самия край на шампионата, но в крайна сметка тя замина към Манчестър.

Тази вечер съперниците изиграха двубой, който в по-голямата си част бе равностоен, особено през първото полувреме, но Сити се възползва отлично от своите шансове и грешките на "мърсисайдци" в отбрана, и постигна изразителен успех.

Резултатът бе открит от Стеван Йоветич в 41-а минута, която наказа груба грешка на Алберо Морено. Черногорецът удвои в 55-а минута след забележителна атака на "гражданите", а резервата Серхио Агуеро направи 3:0 секунди след като влезе в игра в 69-а минута.

Крайния резултат оформи Пабло Сабалета седем минути преди края на редовното време, след като си отбеляза автогол.

Срещата бе изгледана от новото попълнение на Ливърпул Марио Балотели, който е бивш футболист именно на Манчестър Сити.

Така Сити има пълен актив от точки заедно с Тотнъм, Челси и Суонси след два кръга. Ливърпул дели осма позиция с Уес Хям. Двата тима имат по три пункта.

4109651

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини направи само една промяна в сравнение със състава, който победи Нюкасъл преди малко повече от седмица. Сред титулярите се появи Пабло Сабалета, в ляво на отбраната бе преместен Гаел Клиши, а извън състава остана Александър Коларов. На резервната скамейка пък отново остана Серхио Агуеро, а за първи път в групата попадна дошлият от Арсенал Бакари Саня.

Две пък бяха промените в Ливърпул от предишния мач на "мърсисайдци" срещу Саутхямптън. Лукас Лейва бе заменен от Джо Алън в средата на терена, а дебют направи Хави Манкийо.

Първата част бе сравнително равностойна. Ливърпул като че ли имаше инициативата в началото, а играчите на Пелегрини действаха по-търпеливо. Едва в 15-а минута Симон Миньоле трябваше да се намесва след шут на Яя Туре и го направи сигурно. Като цяло обаче кой знае колко интересни положения пред двете врати липсваха.

4109655

В 33-а минута Даниел Стъридж бе близо до това да открие резултата. Английският национал стреля след комбинация с Клен Джонсън, но Джо Харт успя да отрази.

Така дойде 41-а минута, когато Сити излезе напред в резултата. Давид Силва изгуби една топка в наказателното поле, но Алберто Морено се засуети да я изчисти, Стеван Йоветич му отне и с хладнокръвен шут мушна кълбото между краката на Миньоле, с което даде аванс на Сити на почивката.

Ливърпул успя да стигне до гол четири минути след подновяването на играта, но за нещастие на "мърсисайдци" голмайсторът Даниел Стъридж бе в положение на засада и попадението му бе коректно отменено.

Шест минути по-късно "гражданите" нанесоха своя втори удар. В 55-а минута Йоветич започна една атака за своя тим, подаде на Силва, той пусна към Самир Насри, французинът увлече бранителите в червено и подаде успоредно на голлинията на Йоветич, който оставен сам срещу вратата не се затрудни да вкара втория гол в срещата.

4109654

След това попадение Ливърпул временно изпадна в лек шок и това позволи на домакините да сътворят още няколко положения пред вратата на Миньоле. В 59-а минута Йоветич бе много близо и до хеттрика, но стреля над вратата.

Играчите на Брендън Роджърс нямаха друг избор освен да тръгнат по-рисковано в атака и това доста отвори срещата. Шампионите пък съумяха да се възползват по най-добрия начин от празните пространства в полето на противника и стигнаха до трети гол.

В 69-а минута влезлият само 23 секунди по-рано Серхио Агурео получи чудесно извеждащо подаване от Хесус Навас, измъкна се от Деян Ловрен и с гол в десния долен ъгъл матира Миньоле за трети път.

4109657

Това като че сложи точка на спора. Ливърпул обаче не спря да търси гола и стигна до него в 83-а минута. Даниел Стъридж отне една топка по десния фланг и я сложи на главата на Рики Ламбърт. Джо Харт първоначално изби, но кълбото рикошира в Пабло Сабалета и въпреки отчаяния опит на вратаря за втора намеса, тя премина голлинията.

Секудни по-късно Ламбърт бе изключително близо до втори гол, след като отново стреля с глава, но ударът му бе слаб и Компани успя да изчисти.