Манчестър Сити отново пропадна

Шампионът Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка в битката за титлата в Премиърлийг, след като тази вечер "гражданите" завършиха наравно 2:2 при визитата си на Куинс Парк Рейнджърс в среща от 11-ия кръг на първенството.

По-рано днес Челси спечели гостуването си на Ливърпул, което и означава, че Манчестър Сити изостава на вече осем точки зад убедителния лидер в шампионата. "Гражданите" остават на трета позиция в таблицата с актив от 21 пункта, докато лидерът Челси е еднолично първи с 29 точки до момента.

КПР от своя страна завоюва едва осма точка от началото на сезона, като отборът на Хари Реднап остава на предпоследното 19-о място в таблицата.

Провалът на Манчестър Сити в Лондон идва броени дни, след като "гражданите" шокираха феновете си и с домакинска загуба от ЦСКА Москва в групите на Шампионската лига. Нещо, което все повече затяга обръча около чилийския мениджър на тима Мануел Пелегрини.

И двата гола за Сити в днешния ден бяха отбелязани от Серхио Агуеро, докато Чарли Остин се разписа за КПР, а Мартин Демикелис си отбеляза автогол след почивката.

Резултатът на „Лофтус Роуд“ бе открит след 21 минути игра, когато домакините изправиха на крака трибуните в Лондон. Маурисио Исла се справи с Гаел Клиши и центрира добре за Чарли Остин, който с прецизен изстрел намери един от ъглите зад Джо Харт, откривайки резултата в полза на КПР – 1:0.

4123431

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото само десетина минути по-късно Серхио Агуеро изравни с възхитително попадение. Аржентинският нападател на Сити овладя по перфектен начин дълго подаване на Монгала, финтира бранител на „рейнджърите“ и с левия крак изпрати топката зад гърба на безпомощния Робърт Грийн – 1:1.

Минута преди почивката домакините пропуснаха добра възможност отново да се сдобият с аванс в резултата. Фернандо се размина с топката и позволи на Чарли Остин да потърси втория си гол в срещата, но този път Джо Харт отрази.

Втората част на „Лофтус“ стартира с две удобни възможности пред Кун Агуеро, който обаче също не успя да се възползва. В 61' пък единствено отличната намеса на Фернандо лиши Боби Замора от попадение във вратата на „гражданите“. Малко след това отличен шанс се откри и пред Колкър, който също не съумя да изведе КПР за втори път напред в резултата.

4123432

Това все пак се случи в 76', когато футболистите на Манчестър Сити сами вкараха топката в собствената си врата. Чарли Остин центрира от десния фланг в наказателното поле на „гражданите“, където в опита си да изчисти Мартин Демикелис си отбеляза автогол, извеждайки „рейнджърите“ напред – 2:1.

Подобно на първата част на двубоя, Манчестър Сити отново успя да възстанови равенството съвсем скоро след инкасирания гол. В 83' отново Серхио Агуеро трябваше да измъква своя отбор от неприятната ситуация, като този път аржентинецът финтира успешно Робърт Грийн и с точен изстрел опъна мрежата пред себе си за 2:2.

До края на срещата шампионите опитаха финален натиск в търсене на пълния комплект точки, но отбраната на КПР действаше стабилно и удържа на напъните на гранда от Манчестър.