Манчестър Сити очаквано попиля Блекбърн

Финалистът от миналата година Манчестър Сити се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, след като тази вечер "гражданите" разгромиха с 5:0 гостуващия на "Етихад" тим на Блекбърн.

Първият двубой на "Иуд Парк" завърши наравно, но днес "гражданите" не оставиха каквито и да е шансове на своя опонент, продължавайки уверено напред в турнира.

По два гола за Сити нанизаха Алваро Негредо и Един Джеко, докато Серхио Агуеро ознаменува с гол завръщането си на терена след лечение на травма. Кун имаше нужда от само 49 секунди, за да стори това след влизането си в игра.

На почивката резултатът бе само 1:0 в полза на Сити, след като Алваро Негредо изведе домакините напред в заключителните минути на първата част.

През втората част обаче воденият от Мануел Пелегрини състав се развихри, нанизвайки цели четири попадения във вратата на Блекбърн.

Отново Негредо реализира за 2:0 в 47', а 20 минути по-късно Един Джеко направи резултата класически.

В 73' Кун Агуеро отбеляза броени секунди след влизането си в игра, а крайното 5:0 бе оформено от Един Джеко в 79'.