Манчестър Сити докосва титлата след разгром над Астън Вила

Отборът на Манчестър Сити се доближи само на точка от спечелването на четвърта титла във Висшата лига.

„Гражданите“ победиха с 4:0 тима на Астън Вила в отложен мач от английското първенство.

Два гола за победата реализира босненският нападател Един Джеко. В последните минути на мача се разписаха Стеван Йоветич и Яя Туре.

Така Сити има нужда само от точка в последния си двубой от Висшата лига срещу Уест Хям на „Итихад“.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини се възползваха максимално от издънката на Ливърпул срещу Кристъл Палас от понеделник вечерта, когато мърсисайдци пропиляха аванс от 3:0 и завършиха наравно.

Пелегрини заложи на Джеко, Насри, Силва и Туре в предни позиции в търсене на голове. Отборът на Астън Вила вече си бе осигурил оставане в елита и играеше за своята чест. Българинът Сашо Тонев отново остана резерва и не се появи в игра за Астън Вила.

4084461

Бирмингамци дори удържаха натиска първото полувреме без да допуснат гол. Още в 12-та минута Брад Гузан спаси удар на Яя Туре. След това при една от своите контри гостите можеха да открият от ударът на Боуъри мина над вратата.

В 38-та минута Силва също се отчете с пропуск след добро взаимодействие със Сабалета. В последната минута на полувремето Насри пропусна от перфектна възможност.

4084464

Все пак в 65-та минута натискът на Сити бе увенчан с успех. Силва изведе перфектно Сабалета по лявото крило.

Аржентинецът пусна успореден пас към Джеко, който протегна крак и бутна топката в мрежата за 1:0.

Само седем минути по-късно при подобна атака ударът на Насри бе спасен, но Джеко с добавката покачи на 2:0.

В 83-та минута в една от редките си атаки Вила удар греда, като топката тупна на голлинията, но не влезе в очертанията на вратата.

Третият гол за Манчестър Сити падна минута преди края на мача, когато Яя Туре навърза няколко човека в наказателното поле и подаде към Стеван Йоветич.

Последният гол бе изстински шедьовър на Яя Туре.

Котдивоарецът овладя топката в половината на Сити и след самостоятелен пробив излезе сам срещу вратаря и покачи на 4:0 с 20-ия си гол за сезона.