Ман Сити възхити "Етихад" с голова тирада

Манчестър Сити зарадва привържениците си на „Етихад Стейдиъм“, след като днес воденият от Мануел Пелегрини състав разгроми със 7:0 гостуващия Норич в среща от 10-ия кръг на Висшата лига.

По този начин „гражданите“ се реваншираха за поражението с 1:2 от Челси в предишния кръг, заемайки 4-а позиция в таблицата до изиграването на останалите мачове от кръга. Манчестър Сити и Саутхемптън разполагат с по 19 точки на сметката си, колкото има и Тотнъм. „Шпорите“ обаче са с мач по-малко, като утре лондончани гостуват на Евертън. Норич остава в зоната на изпадащите с 8 пункта.

Седем различни футболисти бяха точни за днешния разгромен успех на Манчестър Сити, като един от тях дори носи екипа на Норич. Брадли Джонсън даде начало на голеадата в 16', отбелязвайки си автогол за 1:0.

До почивката Манчестър Сити вкара още три попадения, като Давид Силва удвои за 2:0.

Между 25' и 36' резултатът набъбна на 4:0, като първо Матия Настасич вкара трето попадение, а малко след това Алваро Негредо също се разписа.

И след почивката „гражданите“ продължиха да вкарват, което нямаше как да не се хареса на техните фенове. В 60' Яя Туре вкара за 5:0, а до края на мача Серхио Агуеро и Един Джеко добавиха по още едно попадение за крайното 7:0 в полза на Сити.

Така Манчестър Сити вече насочва вниманието си към предстоящото домакинство на ЦСКА Москва в Шампионската лига. Във вторник отборът на Пелегрини посреща Георги Миланов и компания на "Етихад", като три точки ще доближат албионците до класиране в елиминационната фаза на турнира.