MAMMA MIA! Левски спретна ужасяващ дебют на Роси - падна на Герена от Сливнишки герой

снимка: levski.bg

Югозападната "В" група се оказва от класата на елита, че и отгоре. Разбра го новият треньор на Левски Делио Роси. Тимът му падна 1:3 в контрола от Сливнишки герой насред Герена.

Гостите бяха най-класният тим в дивизията си миналия сезон, но просто не поискаха да влязат. На всичко отгоре през лятото най-добрите им играчи избягаха в ЦСКА 1948. Но и без тях Героят е сила!

Контролата беше в три полувремена от по 30 минути, като Роси пусна в игра общо 27 играчи, но само през първата част може да бъде доволен на моменти от видяното. Тогава той пусна своите титуляри за мача с Дунав, като "сините" поведоха чрез Габриел Обертан.

През вторите 30 минути играчите на Петър Малинов направиха пълен обрат. Първо Красимир Георгиев изравни, а след това Йордан Попов също вкара във вратата на Александър Любенов. Интересното е, че между двете попадения Михаил Кисьов нацели горната греда.

През третата част Цветомир Вачев се възползва от пореден подарък в защитата на "сините", като също се разписа във вратата на домакините.

Двубоят бе наблюдаван лично от собственика Спас Русев, който си тръгна малко преди края, а също така от бразилската легенда на Рома Алдаир. Световният шампион от 1994 година е мениджър на Жеан Патрик, който кара проби при столичани. Нападателят игра през втората третина, като сбърка за изравнителното попадение, а след това пропусна две положения.

Иначе публиката на Левски понапълни почти сектор "А". 20 хлапета даваха тон за песни през цялото време. Всички погледи бяха насочени към Роси, който предпочете да гледа на стол, поставен на линията на отбраната.