Малта се наложи над Сан Марино в контрола

снимка: mfa.com.mt

Малта победи с 3:2 като гост Сан Марино в приятелски мач, предаде БТА. На "Стадио Олимпико" в Серавале малтийците постигнаха обрат и се добраха до успех в трета поредна контролна среща.

В 8-ата минута Мануел Мариани изведе домакините напред в резултата с удар отблизо, но само пет минути по-късно Майкъл Мифсуд получи топката отдясно и с мощен удар изравни.

В 21-ата минута на двубоя Малта направи пълен обрат. Мифсуд подаде към Андрей Агиъс и последният преодоля вратаря на домакините Алдо Симончини. Шест минути преди края отново Майкъл Мифсуд със силен удар, този път отляво, надигра и резервния страж на Сан Марино - Федерико Валентини, давайки два гола аванс в полза на гостите.

В добавеното време на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа и Данило Риналди беше точен от бялата точка, оформяйки крайното 3:2 в полза на Малта.

България ще срещне малтийския тим в квалификационен мач за Мондиал 2014 на 22 март 2013 година.